ERZURUM HABERLERİ

Rüştü Mızrak Şiir Kitabı Tanıtımı Yapıldı

IHA
29.07.2015 - 15:32Son Güncelleme :

RÜŞTÜ MIZRAK ŞİİR KİTABI TANITIMI YAPILDI

IHA

Erzurumlu araştırmacı yazarlar Ali Kurt, İsmail Bingöl, Ömer Özden ve Şenol Mızrak, Rüştü Mızrak’ın şiirlerini derlediler. 500 adet basılan şiir kitabının satılmayıp, kütüphanelere verileceği belirtildi.
Erzurum Halk Oyunları Halk Türküleri Turizm Derneği’nde düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan yazarlar Ali Kurt, İsmail Bingöl, Ömer Özden ve Şenol Mızrak, “Bu defteri yayına hazırlamaktaki amacımız; Osmanlı dönemi okullarında okumuş bir Cumhuriyet evladının, 20.Yüzyılın ilk yarısında şiir zevkini ortaya koymaktır, şiir defterinde yer alan şiirlerden bazılarının noksan ve bazı kelimelerinin, şiirin aslından farklı kullanılması, defteri kaleme alan Rüştü Mızrak’ın bütün bu şiirleri ezberinden yazdığı düşüncesi akla getirilmektedir. Bu da eski ismiyle Rüştiye yeni adıyla Ortaokul mezunu olan bir kişinin, şiir zevkinin yüksekliğini göstermek açısından manidardır ve günümüzde yüksek tahsil yapmış insanları bile şaşırtacak ve düşündürecek seviyededir. Bundan dolayı da günümüz insanına örnek teşkil edecek mahiyettedir.” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Rüştü Mızrak Şiir Kitabı Tanıtımı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rüştü Mızrak Şiir Kitabı Tanıtımı Yapıldı haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:21
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:34
Sayfa Başı