« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü: Görüşmedim F.Bahçe: Hayır görüştün, yalancısın

Milli file bekçisinin Bursa maçından önce evinde sarı lacivertlilerin yöneticisi Ali Yıldırım ile görüştüğü ortaya çıktı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

YILDIRIM RÜŞTÜ'YE YÜKLENDİ (WEBTV)

AZİZ YILDIRIM'DAN ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMALAR (WEBTV)

Rüştü, başkan Yıldırım’ın iddiasına yanıt verdi
İspat etsinler futbolu bırakırım


Milli kaleci, “Asılsız iddialarda bulunanları adalet önüne çıkartacağım” dedi.

AZİZ Yıldırım’ın basın toplantısında ağır ifadelerle suçladığı Beşiktaş’ın milli futbolcusu Rüştü Reçber’den Yıldırım’a jet yanıt geldi; “Yıldırım iddialarını kanıtlarsa futbolu hemen bırakırım” dedi. Rüştü şunları söyledi:

Tahammül edemem

“Şerefimle askerlik yaptım, şerefimle yaşadım, şerefimle de futbol oynuyorum. Aileden aldığım terbiye benden büyüklere laf söylememi engeller. Ama benden büyüklerin hakkımda asılsız iddialarda bulunmasına asla tahammül edemem. Açıklamayı yapan kişi söylemleri ile çelişki içine girmiştir. 20 yıldır ülkemde futbol dünyasındayım.
Her takımdan arkadaşım var. Ve yıllardır kaptanlık yapan biri olarak Ankaragücü, Trabzonspor veya Kasımpaşa’dan birisiyle Fenerbahçe’yi yenmeleri konusunda konuşmadım. Fenerbahçe camiası yanında denizde kum tanesiyim. Ayrıca özel görüşmelerim kimseyi ilgilendirmez. İspat etsinler, futbolu hemen bırakırım.
Hakkımda asılsız iddialarda bulunanları adalet önüne çıkartacağım. Büyük bir zan altında kalıyorum. İnsan ekmek yediği yere ihanet eder mi?”

F.Bahçe Asbaşkanı açıklamalarla vurdu
Rüştü sözünü tutsun ve futbolu bıraksın

Şekip Mosturoğlu, siyah beyazlı kaleciyi, Beşiktaş Kulübü’nün yazılı açıklamasında yalanladığını ve tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber’in sözünü tutarak futbolu bırakması gerektiğini söyledi.

FENERBAHÇE Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Aziz Yıldırım tarafından ortaya atılan, Rüştü’nün sarı lacivertli takımın rakiplerinin futbolcularını aradığı ve onları motive ettiği iddialarına “İspatlasınlar, futbolu bırakırım” diyerek yanıt veren siyah beyazlı kaleciyi, kendi kulübünün yalanladığını ve Rüştü’nün sözünü tutarak futbolu bırakması gerektiğini söyledi.
Mosturoğlu, “Beşiktaş Kulübü’nün yaptığı yazılı açıklamada oyuncular arasında bu tür diyaloglar her zaman olmuştur, bundan sonra da olacaktır” demek suretiyle Rüştü’nün basın toplantısında iddia ettiğimiz şekilde başka takım futbolcuları ile iddia edildiği içerikte konuşmalar yaptığını kabul etmiştir. Rüştü futbolu bırakmalıdır.

55. maddeye göre suç

Rüştü Reçber’in, başka takım oyuncuları ile yaptığı konuşmaları ve gönderdiği sms mesajlarını bilmemiz gayet doğaldır. Zira sms atılan futbolcular, bunu etik bir bozukluk olarak algıladıklarından çok sayıda kişi ile bu konuyu paylaşmışlardır. TFF Disiplin Talimatı’nın 55. maddesi hükmü gereğince de suçtur” dedi. F.Bahçe Kulübü de yazılı açıklamada Rüştü’nün futbolu bırakmasını istedi.

Yıldırım Rüştü’nün evinde

Ali Yıldırım, Rüştü ile görüşmüş, konuşulan haberlerin doğru olduğunu kabul etmiş ve bunun üzerine; yaptığının ahlaksızlık olduğunun kendisine hatırlatılması üzerine de endişeye düşmüştür. Akabinde; Rıdvan ve Aykut ile telefonda konuşan Rüştü, hatasını kabul etmiş, bu lekeyi Bursaspor’a karşı hatasız oynayarak sileceğini ifade etmiştir. Hatta Ali Yıldırım’a SMS atarak hatasını kabul etmiş ve Bursamaçında bu lekeyi sileceğini yazılı olarak Yıldırım’a göndermiştir.”

Yıldırım özür dileyecek

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Göreceksiniz Aziz Yıldırım, 3-5 gün sonra benden özür dileyecek” dedi. Aziz Yıldırım’ın, dün düzenlediği basın toplantısında, kendisiyle ilgili eleştirilere yanıt veren Gökçek, Basın Koordinatörü Avni Kavlak aracılığı ile yaptığı açıklamada, “Göreceksiniz Aziz Yıldırım 3-5 gün sonra ‘Melih Gökçek’e yanlış yapmışım’ diyerek özür dileyecek” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler