« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rüştü böyle istedi

BEŞİKTAŞ kazandı çünkü Alex Ferguson böyle istedi. Beşiktaş, kendisini hafife alan ve acemileri oynatan Ferguson’a cezayı özellikle Rüştü ile büyük kesti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakan Ünsal

Hakan ÜNSAL

Beşiktaş kazandı çünkü Manchester’da Vidic’in haricinde devamlı oynayan oyuncu yoktu. Yıldızların olmadığı İngiliz ekibi sıradan takım gibiydi. Sürpriz olarak Obertan çıktı. Etkili oynadı ama tek başınaydı.
Beşiktaş kazandı çünkü iyi savunma yaptı. Ernst ile Fink geriye iyi koştu ve alan kapattı. Beşiktaş bu sayede cepheden hiç boşluk bırakmadı.
Duvar kurdular
Beşiktaş kazandı çünkü Ferrari ve Rüştü duvar gibiydi. Ferrari, zamanlaması kusursuz müdahaleler yaparken, Rüştü büyük tecrübesini yine konuşturdu. Kendisini protesto eden taraftara bir kez daha kalitesini gösterdi. Son dakikadaki pozisyon maçı kazandırdı. Toraman da çıkana kadar üst düzey mücadele etti.
Beşiktaş kazandı çünkü haftalardır yaptığı, maç kazandıran ‘önce gol yememe düşüncesini’ yine iyi uyguladı. Rakip de sadece Obertan’la gelmeye çalışınca Beşiktaş Türk takımlarının İngiltere’de oynadığı en rahat maçını oynadı.
Beşiktaş kazandı çünkü özellikle ikinci yarı topa sahip olarak pas yaptılar ve oyunu soğuttular. Beşiktaş tarih yazdı çünkü futbol kendisine saygı gösterenleri ödüllendirir. Beşiktaş Rakibe saygı gösterip futbolu ciddiye aldığı ve maçı istediği için kazandı.
Bunları da Beğenebilirsiniz