Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rus milyarderin yatı Marmaris'te

  Ali GÜNDOĞAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  20 Temmuz 2012 - 18:25Son Güncelleme : 20 Temmuz 2012 - 18:25

  ÜLKESİ Rusya’da kara para aklamak ve petrol gelirlerini zimmetine geçirmek suçlarından 2003 yılında tutuklanan milyarder Mikhail Khodorkovsky’e ait ’Lauren L’ adlı lüks yat, Muğla’nın Marmaris İlçesi’ndeki limana demirledi. Dünyanın en büyük yatları arasında 34’üncü sırada gösterilen 90 metre uzunluğundaki yatta, Khodorkovsky’in yakınlarının bulunduğu öğrenildi.

  Marmaris Körfezi’ne saat 16.30 sıralarında giriş yapan ve ilçedeki vatandaşlarla turistlerin meraklı bakışları arasında ilerleyen Rus milyarder Mikhail Khodorkovsky’e ait ’Lauren L’ adlı lüks yat, ilçe limanının büyük rıhtımına demir attı. Limandan akaryakıt ve gıda malzemesi aldığı öğrenilen yatta Rus milyarderin yakınlarının olduğu öğrenildi. Alman şirketi ’Cassens- Werft’ tarafından 2002 yılında çelik gövde üzerine inşa edilen 90 metrelik yat, yaklaşık 100 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede. 150 milyon Euro değerindeki lüks yat, dünyanın en büyükleri arasında 34’üncü sırada gösteriliyor.

  İKİNCİ GELİŞİ

  Kara para aklamak ve petrol gelirlerini zimmetine geçirme suçlarından 2003 yılında ülkesinde tutuklanan Rus milyarder Mikhail Khodorkovsky’nin yatı 25 Eylül 2010 tarihinde de Marmaris Limanı’na demirlemişti. Her iki ziyarette de gemide bulunmayan Rus milyarderin ’yüzer karargahı’ olarak adlandırılan ’Lauren L’de suit odalar, spa odası, 1500 çeşit balık barındıran akvaryum, jakuzi, spor salonu, aromaterapi, masaj, dinlenme, kütüphane ve yemek odaları bulunuyor. 14 knot hız yapabilen yatta ayrıca 400 beygir gücünde sürat motoru ile çeşitli su sporu aletleri de bulunuyor. Yatta 40 personel hizmet veriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı