Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Rus mafyası bırakmıyor

Her yaz bir başka Rus güzeli ile Bodrum’a gelip Yalıkavak’taki evinde tatil yapan İlker Mengi, iki yıldır Türkiye’ye uğramıyor.

Ancak nedeni iş değil, bir tür yasak! Öğrendiğime göre Mengi, iş nedeniyle bulunduğu Rusya’da mahsur kalmış. İstanbul-Tuzla’daki fabrikasında ürettiği kimyevi boyayı Moskova’ya ihraç eden İlker Bey, piyasaya olan borçları yüzünden ülkeden çıkamıyormuş. Daha doğrusu buna izin verilmiyormuş. Türk-Rus İşadamları Derneği’nin kurucularından olan yatırım danışmanı Tevfik Keser, borçları ve verdiği sözleri yerine getirmemesinden dolayı Rus mafyasının İlker Mengi’yi takibe aldığını, ülke dışına çıkmasına izin vermediklerini, babası Ergon Mengi’nin İstanbul’dan para göndererek oğlunun borçlarını kapatmaya çalıştığını anlattı. Macera filmlerini anımsatan bu olayın nasıl ve ne zaman sonuçlanacağı merak ediyorum.

EVLENDİLER

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticilerinden Atilla Kıyat'ın oğlu Özgür Kıyat dünya evine girdi. Büyük Kulüp'te gerçekleşen düğünde, aynı zamanda müzisyen olan Özgür Kıyat'ın eşi Selin Kıyat'la birlikte söylediği şarkılar davetlileri adeta büyüledi. Cemiyet hayatının önde gelen simalarını buluşturan düğünden sonra genç çift balaylarını geçirmek üzere güney sahillerine gittiler.

Yeni aşk

Süreyya Yalçın’dan evlilik hazırlıkları yaptığı sırada ayrılan Emre Bahçıvan’ın yalnızlığı kısa sürdü. Bahçıvan, şimdilerde "Çılgın Dersane" filminde de rol alan manken Gamze Karaman’la birlikte.... Bir süredir Bodrum’da tatil yaptıklarını duyduğum çiftin, Süreyya Yalçın’ın favori mekanlarına gitmemeye özen gösterdiği de gelen diğer haberler arasında...

Gülben izdihamı

Türkbükü’ndeki Güverte Bar’da canlı müzik geceleri devam ediyor. Mekanda bu akşam Ferhat Göçer, yarın ise Yaşar sahne alacak. Güverte, 26 Temmuz akşamı da Gülben Ergen’i ağırlayacak. Barın sahibi Gökhan Osgan, Ergen’in programı için rezervasyonların günler öncesinden yapıldığını, boş masa kalmadığını ve hatta bazı ünlülerin yer bulabilmek için araya hatırlı kişiler sokmaya çalıştığını söyledi. Bu yoğun ilgi nedeniyle Ergen’le ağustos ayının ilk haftası için bir anlaşma daha yaptığını da sözlerine ekledi.

Eliyeşil 24. yaşını kutladı

Necmettin-Maria Eliyeşil çiftinin kızı Melisa, yeni yaşını önceki akşam ailesi ve yakın dostları ile birlikte kutladı. 24 yaşına basan Eliyeşil’in Ortaköy Zuma’daki doğum günü partisine katılanlar arasında Bilgün Dereli, Ayşe ve Elif Boyner, Aliye Simavi, Ömer Karacan ve Yağmur Ünal da vardı. Pastasının mumlarını üfledikten sonra hediyeye boğulan Eliyeşil, bu kutlamanın ardından tekneyle mekandan ayrıldı ve Reina’ya geçerek eğlenceye sabaha kadar devam etti.

Kene korkusu yok

Deniz Berdan’ın Bodrum tatili devam ediyor. Önceki gün kızıyla birlikte Türkbükü’nde olan Deniz Hanım, yüzdükten sonra güneşlenmek için kendini çimlere bıraktı. Kene paniğinin tüm Türkiye’yi sardığı, insanların pikniğe çıkmaktan ve hatta çimlerde yalın ayak yürümükten bile çekindiği günlerde onun bu kadar rahat davranması görenleri şaşırttı.

Nerede o eski Bodrum

MFÖ grubunun üyesi Fuat Güner de yaz tatilini Bodrum’daki evinde geçirmeyi tercih ediyor. Önceki gün Türkbükü sahillerinde çevreyi inceleyerek dolaşan Güner, kalabalık ve gürültü kirliliğinden rahatsız olmuş olsa gerek ki orada fazla kalmadan evinin yolunu tuttu.

Ekonomik eğlence

Beach Clup kavramını İstanbul’a taşıyan, denizi, kumsalı, sosyal aktiviteleri ve farklı eğlence alternatifleriyle her kesime hitap eden Solar Beach, çadır konaklama, paintball ve atv’yle sahil turu imkanı da sunuyor. Dominos Pizza, Polonez Gıda, Algida, Makarna fast food, My Corn, Bereket Döner, Ortaköy kumpir gibi yemek alternatiflerinin yanı sıra her gün 12.30-17.30 saatleri arasında açık büfe yemek verilen Kilyos’taki tesisin işletme müdürü Elif Mirza, "Misafirlerimize düzenli servis programı sayesinde son derece ekonomik ulaşım imkanı da tanıyoruz" diyor.

Kuşadası’nda hareket var

Kuşadası’nda geçen yıl açılan Miracle, bu sezon da iddialı... Kadınlar Denizi bölgesinde bulunan tesisin haftanın yedi günü hizmet verdiğini belirten Miracle yetkilileri, "Tesisimizin içinde tüm su sporları, dalış ve yüzme kursu, jet ski, 350 kişilik et ve balık restoranı, fast food bölümü ve 3 bin kişi kapasiteli gece kulübü var. Ayrıca beach club’ta düzenlenen partilerle gün boyu hareket devam ediyor" diyor.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI