Gündem Haberleri

  Rus bebek ülkesine gönderildi

  Soner KOCAER/ANTALYA, (DHA)
  12.10.2007 - 11:49 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ne 7 aylık hamileyken tatil için gelen ve erken doğum yapan Rus Yulia Korsakova'nın doğumun ertesi günü kuvözde bıraktığı bebek, bugün taburcu edildikten sonra annesiyle birlikte uçakla ülkesine gönderildi.

  7 aylık hamile Rus Yulia Korsakova ile Aleksey Marianin çifti, bir tura katılarak Kemer'e tatile geldi. 29 Ağustos'ta sancısı tutan Rus anne, götürüldüğü Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nde erken doğum yaptı. 1 kilo 80 gram ağırlığındaki solunum yetmezliği çeken erkek bebek, hastanedeki tüm kuvözler dolu olduğu için Özel Anadolu Hastanesi'ne ambulansla sevk edildi. Rus çift, ertesi gün gidip bir kez kuvözde gördükleri bebeklerini geride bırakıp, turla birlikte ülkelerine döndü. Rus çift, bebeklerinin Türkiye'de rehin kaldığı iddialarıyla ülke basınında büyük yer buldu. Özel Anadolu Hastanesi'nde 45 günlük tedavinin ardından Rus bebek Sergei Korsakova yaşam mücadelesini kazandı. 1 kilo 80 gram olarak dünyaya gelen ve tedavinin ardından 1 kilo 508 grama ulaşan bebek, bugün hastaneden taburcu edildi.
  Anne Yulia Korsakova yine Rus gazeteciler ve ambulans uçakta çocuğuna eşlik edecek doktorlarla birlikte bu sabah 07.45'de özel hastaneye geldi. Küçük Sergei Korsakov özel sağlık ekibi tarafından kuvözün etrafı tamamen kapatılarak hastaneden çıkartıldı. Ambulansla Antalya Havalimanı'na götürülen bebek ve anne Yulia Korsakova, burada kendileri için hazır bekletilen ambulans uçağa binerek ülkelerine döndü.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı