Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rus bebeği Ornella

  Hürriyet Haber
  12 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 12 Temmuz 1999 - 00:01

  Anlamadığımız bir şey var: Erotik filmlerin seyircisi yaz mevsiminde mi ortaya çıkıyor ki önce d'Amato'nun ‘‘Taciz’’i, ardından bu hafta ‘‘Sıcak Ten’’ ve ‘‘Tatiana-Rus Bebeği’’ üst üste vizyona girdi? Neyse, bu konuyu kurcalamayıp, Ornella Muti'nin oynadığı gösterimdeki ‘‘Tatiana-Rus Bebeği’’ni tanıtmaya çalışalım.

  Tatiana, adından da anlaşılabileceği gibi, bir Rus. Gıda sektörüne ait şirketinin tanıtımını yapmak ve Rus pazarını araştırmak üzere Rusya'ya gelen Gianni'nin tercümanı. Tatiana, beklendiği gibi adama aşık olur ve bedbaht bir Rus kadını olarak Gianni'den kendisini Avrupa'ya götürmesini ister. Tabii Gianni de Tatiana'ya kayıtsız değildir. Aralarında bir anlaşma yaparlar. Tatiana vatandaşlık hakkını kazanana kadar Gianni ile beraber olacaktır. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz, çünkü Gianni İspanya'ya dönüp Rus pazarına girme teklifini şirkete sunduğunda, yönetici kadro projeyi beğenenler ve beğenmeyenler olarak ikiye bölünür. Uzatmayalım, bu arada Tatiana büyük umutlarla Gianni'nin yanına gelir ve kendini şirketteki iktidar oyunlarının içinde bulur.

  Başrolünü yıllardır cazibesinden bir şey kaybetmeyen İtalyan dilber Ornella Muti'nin oynadığı ‘‘Tatiana - Rus Bebeği’’ni Santiago San Miguel yönetmiş. 1995 yapımı filmde rol alan bir diğer ünlü İtalyan da Bernardo Bertolucci'nin ‘‘Il Conformista/Konformist’’ ve ‘‘1900’’ adlı filmlerinin unutulmaz oyuncusu Stefania Sandrelli. Son olarak yine Bertolucci'nin ‘‘Stealing Beauty/Çalınmış Güzellik’’ adlı filminde oynayan Sandrelli'nin ‘‘Tatiana’’da niye rol aldığını da kurcalamayacağız. Filmin diğer oyuncuları Karra Ellejalde, Laura Del Sol, Hector Alterio, Santiago Ramos, Juan Jesus Valverde...

  Kısacası ‘‘Tatiana’’, çoluk çocuk, torun torba sahibi Ornella Muti'nin cinsel cazibesine kayıtsız kalamayanların atlamayacağı bir kurdele.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı