Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rus basını korkuyor

Rus basınında CSKA'nın çeyrek finale çıkmasına geniş yer verildi.

Siyamend KAÇMAZ, Rusya DHA
SON GÜNCELLEME

 CSKA futbol takımının ilk defa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıktığının altı çizilirken, takım oyuncularının galip geleceklerine inandıkları, sahaya yenmek için çıktıkları belirtilerek, CSKA takım oyuncularının maçtan sonra sevinçleri "İnandık ve kazandık" diyerek dile getirdikleri bildirildi. Ayrıca, Beşiktaş takımının etkin bir oyun sergilediği, ancak gol atma konusunda pek başarılı olamadıkları, CSKA takımının Beşiktaş'a göre daha şanslı olduğu kaydedildi. Diğer taraftan, CSKA takımının 10 puanla grupta ikinci olduğu, Beşiktaş'ın ise CSKA takımına yenilerek grupta 4 puanla son sırada yer aldığına yer verildi.

NTV :SORUN ÇOKTU. ZAFER BÜYÜK

Rus NTV kanalı, 'Kırmızı-maviler, siyah-beyazları yendi' başlığı ile CSKA'nın İstanbuldan zaferle ayrıldığını ve bu zaferle tarihinde ilk defa Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldiğini belirterek, 'Bir çok kişinin beklemediği bir zafer oldu. Birçok sorun yaşadığı için de çok az kişi zafer bekliyordu' ifadesine yer verdi.

CHAMPİONAT RU:TEŞEKKÜRLER OWEN

'Spasiba Maykıl Owen' başlığı ile verdiği haberde, CSKA'nın Beşiktaş'ı İstanbul'da yendiğini ve üst tura çıkması için Manchester United'ın Wolfsburg'u yenerek bunu sağladığına yer verdi.

SPORTEXPRESS:3-6 AY CEZA ALABİLİRLER.

CSKA'nın, Beşiktaş galibiyetine geniş yer verirken, maçı türbinden izleyen Aleksei Berezutsky ve Sergei Ignashevich'in, 'Bizim için kazandılar, arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz' ifadesine yer vererek, bu iki oyuncunun 3 ile 6 ay arasında ceza alabileceğini belirtti.

SPORTBOX RU:TURA İNANDIK

Rus Sportbox ru internet sayfası Beşiktaş galibiyetinde büyük rol oynayana ve ilk golü atan, sırp oyuncu Krasic'in, 'Hepimiz tur atlayacağımıza inandık. Tabi Manchester'in de kazanmasını istiyorduk, zaten onlar çok iyi bir takımlar ve iki maç üst üste kaybettikleri çok az görülen bir şey. Her şeyin böyle sonuçlandığına çok mutluyum' sözüne yer verdi. Haberde CSKA'nın hocası Slutsky'nin de 'Zaferin kolay olmayacağını biliyordum' başlığı ile şu ifadelerine yer verildi:

"Beşiktaş'ın atak bir oyun oynayacağını biliyorduk ve bizde ona göre kontratak oyunu tercih ettik. Ne tekimde öyle oldu ve biz ilk yarıda bulduğumuz bir kontrataktan golü bulduk. Ben oyuncularıma çok teşekkür ediyorum, onlar karşılaşmanın son dakikasına kadar ayakta kalmayı başarıp, bitiş düdüğü çalmadan da gol attılar."

LİVESPORTS RU:KONTRAATAKLAR SONUCU BELİRLEDİ

CSKA tarihinde ilk defa Şampiyonlar Ligi'nde play-off'a kaldı. Maçın ilk dakikalarından itibaren Beşiktaş oyunun kontrolünü eline almak istiyordu. CSKA bunun farkında idi ve kontrataklar ile Beşiktaş kalesine gitti.

RBC RU:DİSKALİFİYE KORKUSU VAR

CSKA'nın, Beşiktaş'ı yenerek 10 puanla guruptan ikinci sırada çıkmasına rağmen Aleksei Berezutsky ve Sergei Ignashevich'in yüzünden Şampiyonlar Ligi'nden diskalifiye edilebileceğini bu oyuncularında uzun süre caza alabileceğini yazdı.

REGNUM RU:TARİHİ OLAY

CSKA'nın hocası Slutsky'nin, 'Play-off'a kalmamız tarihi bir olay'sözlerini başlık yaparken, Aleksei Berezutsky ve Sergei Ignashevich'in durumunun son anda ortaya çıkmasının ise morallerinin çökmesine neden olduğunu belirttiğine yer verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz