Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rus basını Fatih'e geniş yer ayırdı

Rus basını, Zenit'in rekor bir ücretle renklerine kattığı Trabzonspor'un milli futbolcusu Fatih Tekke'nin transferine geniş yer verdiler. Kommersant gazetesi, "Türk atağı pahalıya patladı" başlığıyla verdiği haberde, Fatih'in, Zenit tarihindeki en pahalı futbolcu olduğu belirtildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Rus ekibi Zenit'e transfer olan Fatih Tekke'nin, dün gece Rusya'ya geldiğini ve bugün çeşitli sağlık testlerinden geçirileceğini yazan gazete, Zenit'in golcü futbolcu için yaklaşık 10 milyon euro harcayacağını ve Tekke'nin yıllık 2 milyon euro alacağını kaydetti.

Rus Kommersant gazetesi ise, "Türk atağı pahalıya patladı" başlığıyla verdiği haberde, Fatih'in, Zenit Kulübünün tarihindeki en pahalı futbolcu olduğuna dikkat çekildi.

Zenit'in, bonservis bedeli için 7 milyon 500 bin euro, sporcuya ise yıllık 1 milyon 500 bin euro ödeyeceğini belirten Kommersant, "Tekke, Zenit ile ilk maçına Pazar günü Yaroslavl'ın Şinnik takımına karşı çıkacak" diye yazdı.

FATİH İLK ANTRENMANINA ÇIKTI

Zenit takımının internet sitesinde yer alan açıklamada, Fatih Tekke'nin sağlık kontrolünden geçtiği ve testte herhangi olumsuz bir sonuç çıkmadığı kaydedildi.

Açıklamada, Tekke'nin sağlık kontrolünün ardından, basına kapalı olarak yapılan takımın ilk antrenmanına çıktığı belirtilerek, Tekke'nin Trabzon'un plaka numarası olan 61 nolu formayı giyeceği ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz