Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rum polisi, KKTC posterlerini topladı

  A.A.
  21 Şubat 2006 - 18:10Son Güncelleme : 21 Şubat 2006 - 18:10

  Kıbrıs Rum Yönetimi polisi, İspanya'da düzenlenecek emlak fuarına, Güney Kıbrıs üzerinden yollanmak istenen KKTC'yi tanıtıcı CD ve posterlere Metehan Sınır Kapısı'nda el koydu.

  Tanıtım malzemesini Larnaka Havaalanı'ndan göndermek isteyen ”Property North Cyprus” dergisi ekibi, Lefkoşa'da Metehan Sınır Kapısı'nın Rum tarafında polis engeliyle karşılaştı. Paul Gibson, Stephen Mortimer ve Sarah Kirton'dan oluşan ekibi durdurarak sorguya çeken Rum polisi, hiçbir gerekçe göstermeden, KKTC'yi tanıtan malzemeye el koydu. El koyulan malzeme arasında, KKTC'yi tanıtıcı CD, poster ve az sayıda derginin bulunduğu belirtildi.

  Dergilerin çoğunun daha önce İstanbul üzerinden İspanya'ya ulaştırıldığı açıklandı. “Property North Cyprus” Direktörü Mehmet Kozansoy, konuyla ilgili açıklamasında, İspanya'da 23-26 Şubat'ta düzenlenecek fuar için kullanılacak CD, posterler ve stantların Rum polisi tarafından Metehan Sınır Kapısı'nda alındığını belirtti.

  “Bu gibi engellemelerin çalışmalarını etkilemeyeceğini” kaydeden Kozansoy, bilgisayarlardaki bilgi ve fotoğraflarla İspanya'da yeni posterler bastıracaklarını söyledi. Kozansoy, “Kuzey Kıbrıs'ın en iyi şekilde tanıtımını yapacağız ve Kuzey Kıbrıs'a gelmekte olan yatırımlara ve gelişmekte olan emlak sektörüne katkıda bulunacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı