Gündem Haberleri

  Rum bayrağı taşıyorlar

  Sefa ÖZKAYA / İSTANBUL
  07.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eylemlerde Güney Kıbrıs bayrağı açıyorlar. Bir tane Türk Bayrağı yok. Bunlar KKTC’nin sürdürmekte olduğu barış sürecini dinamitlemek isteyen gruptur.

  Bu gruba karşı gerekli tavrı öyle zannediyorum KKTC yönetimi de alacaktır. Biz de üzerimize düşeni yaparız, yapmak durumundayız. Böyle bir hakarete tahammülümüz söz konusu olamaz.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, KKTC’de Türkiye karşıtı gösteri yapanların Güney Kıbrıs’la bağlantılarının olduğunu belirterek, “Eylemlerde Güney Kıbrıs bayrağı açıyorlar. Bir tane Türk Bayrağı yok. Bunlar KKTC’nin sürdürmekte olduğu barış sürecini dinamitlemek isteyen gruptur. Bu gruba karşı gerekli tavrı öyle zannediyorum KKTC yönetimi de alacaktır. Biz de üzerimize düşeni yaparız, yapmak durumundayız. Böyle bir hakarete tahammülümüz söz konusu olamaz” dedi. Suriye ile Türkiye tarafından ortaklaşa inşa edilecek Dostluk Barajı’nın temelini atmak üzere gerçekleştirdiği Suriye ziyareti öncesi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, şunları söyledi:

  Kanımızı verdik

  Sayın KKTC Cumhurbaşkanı’na onu az önce ilettim. Gerekli tavrı koymak durumundasın. Bunların hepsinin çekimleri var. Yargıya sevki gerekir. Kalkıp Türkiye’ye pankartlar, küfürler edeceksin. Müsaade edilmemesi gerekir. İşte, ‘Onların yanında kimleri olduğunu biliyoruz’ diyorlar. ‘Biliyorsanız sizler de gereğini yapın’ dedik. Bizler KKTC için canını, kanını vermiş, her şeyini vermiş Türkiye’ye olarak böyle bir yaklaşımı mazur göremeyiz.

  Kılıçdaroğlu acemi

  Başkanlık konusunda her şeyi söyledik. Sizler sağolun bunu müzakere ediyorsunuz. Ben şu anda hep izliyorum. Şu anda benim gündemimi belirleyici bir başlık değil. Ben bunu zamanında söyledim. Sordukları için cevap veriyorum. Bu toplum başkanlık, yarı başkanlık sistemini tartışmalı, cumhurbaşkanının yetkilerini tartışmalı. Bundan kimsenin de gocunmaması lazım. Mesela ana muhalefet lideri ‘Sayın başbakanda olan yetkiler Başkan Obama’da yok’ diyor. Olaya buradan yaklaşırsak bir siyasi acemilik var gibi geliyor. ‘Başkan olduğu zaman çok büyük yetkiler alacak’ diye bir taraftan şahsıma saldıranlar öbür taraftan, ‘Sayın başbakanda olan yetkiler Obama’da yok’ dediklerine göre tamam işte ne güzel başbakan yetkilerinden vazgeçiyor, yetkilerini azaltıyor. Şecaat arzederken sirkatin söylüyorlar.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı