Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ruhumuza işledi

Beşiktaş’ın tecrübeli file bekçisi, “Bu tip maçları çoğu zaman favoriler kaybeder ama bu kez kazanan taraf olacağız. Mustafa Hoca, pazar akşamı öncesi çok rahat. O rahatlığını bize de aşılıyor. 3 puanın önemini beynimize kazıyor” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE derbisine bilenen Beşiktaş’ta bütün hesaplar zafer üzerine yapılıyor. Siyah beyazlıların tecrübeli file bekçisi Rüştü, zorlu karşılaşma öncesi hedefe kilitlendiklerini belirtti, “Galibiyet isteği ruhumuza işledi” dedi.
Sıkıntılı günler geçiren ve şampiyonluk yarışında havlu atan rakiplerinin her ne şartta olursa olsun büyük bir takım olduğunu sözlerine ekleyen Rüştü, “Fenerbahçe’yi asla küçümsemiyoruz. Aksine çok ciddiye alıyoruz.

Üzerlerinde baskı var

Cezalıları ve sakat oyuncuları olsa da sahaya 11 kişi çıkacaklar. O oynamış, bu oynamamış bizim için önemli değil” diye konuştu.
Futbol hayatı boyunca hiçbir oyuncudan çekinmediğini de dile getiren Rüştü, şöyle devam etti:
“Alex ve Güiza’nın pazar akşamı forma giyemeyeceği söyleniyor. Maça kadar çok şey değişir. Ancak, Fenerbahçe karşısında işi sıkı tutmazsak hüsrana uğrayabiliriz. Rakibimiz prestiji için sahaya çıkacak. Bu sezon beklenmedik sonuçlara imza attılar. Üzerlerinde bir baskı var. Onlar da haftalardır kötü neticeler alıyorlar ve bu kez üç puan istiyorlar. Kıran kırana bir mücadele olacak. Fenerbahçe’yi hafife alırsak, 90 dakika sonunda hüsrana uğrarız.”
Havasından çok derbinin ateşini ruhlarına işlediklerini de kaydeden tecrübeli file bekçisi sözlerini şöyle tamamladı:
“Derbilerde sürekli favoriler kaybeder. Bu çoğu zaman böyle olmuştur. Biz seyircimizi de arkamıza alacağız. Kağıt üzerinde favori görünüyoruz. Bu kez kazanan biz olacağız. Mustafa Hoca, zorlu karşılaşma öncesi çok rahat. Onunla yıllarca A Milli Takım ve Fenerbahçe’de de çalıştım. O rahatlığı bize de aşılıyor. Önemli olanın bu maçı kazanmak olduğunu beynimize işliyor.

Derbiye hazırız

Camiamızın büyük beklentileri var. Kazanarak, tribünleri dolduracak taraftarlarımızın yüzünü güldürmek tek dileğimiz. Takım olarak hazırız. F.Bahçe taraftarı da tribünde olacak. Bana karşı bir tezahürat olacağını düşünmüyorum. Zaten ben seyirciden etkilenmem. Yıllardır bu tarz maçlara çıkıyorum. Fair-play içinde bir maç diliyorum. Umarım herkes futbola doyar ve kazanan biz oluruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler