YOZGAT HABERLERİ

Ruh sağlığına basketbol desteği

DHA
31.03.2016 - 17:15Son Güncelleme :
DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Kamu Hastaneleri Birliği, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde hastalara basketbol öğretiliyor. 
Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa proje hazırlayan  Yozgat Devlet Hastanesi, bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezine gelen hastalar basketbol öğrenmeye başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basketbol Antrenörü Durak Tekgül gözetiminde haftada 3 gün basketbol antrenmanı yapan hastaların topluma kazandırılarak, özgüvenlerini kazanmaları, takım ruhunun oluşturulması amaçlanıyor. 
Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki hastalar için üç kurumun bir araya gelerek sosyal projeyi hayata geçirdiklerini belirten Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Operatör Dr. İsmail Kurca, “Ruhsal hastalıklar toplumun bütününü ilgilendiren bir sorundur. Ruhsal hastalıklar sık görülür, toplumun her kesimini etkiler. Tedavi edilmezlerse kişisel, toplumsal ve maddi kayba neden olur. Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yaptığımız projede hastalarımızın topluma kazandırılması için günlük yaşam aktivitelerinden sporla destekleyerek, takım ruhunu yaşamaları, birlikte yapılan çalışmalardaki uyumlarının sağlanmasını hedeflemekteyiz. Böylesine anlamlı bir projede bizlerden desteklerini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Ruh sağlığına basketbol desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ruh sağlığına basketbol desteği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı