« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rudy'nin aklı olimpiyatlarda

Bu yıl Litvanya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 2011 FIBA Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Takımımız ile aynı grupta yer alan İspanya formasını giyen yıldız oyuncu Rudy Fernandez, hem şampiyon unvanını korumak hem de Olimpiyatlar’da yer alabilmek için mücadele edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2009 yılında düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nı şampiyon olarak noktalayan İspanya, geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda ise çeyrek finalde elenmişti.

“Avrupa Şampiyonası’ndaki ilk hedefimiz şampiyonluk” diyen Fernandez, “Bu bize Olimpiyatlara direkt olarak katılma hakkını sağlayacak. Eğer bunu başaramazsak, finale çıkmak da Londra için yeterince iyi olacak. Bunu da başarmazsak, ilk 5 takım içinde yer alarak Olimpiyat Elemeleri’ne katılmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Fernandez, son iki Olimpiyat Oyunları’nda İspanya formasını giymemişti.

Portland Trail Blazers forması ile geride kalan 3 NBA sezonunun ardından kendisini oldukça geliştiren Fernandez, şimdi gelecekte Avrupa’ya dönebileceğinin ve burada Euroleague Şampiyonluğu yaşayabileceğini düşünürken, “Genel anlamda, kariyerime DKV Joventut’ta son vermeyi düşünüyorum. Ancak eğer Avrupa’ya geri dönersem, Euroleague’de şampiyonluk kovalayan herhangi bir takımda forma giyebilirim” şeklinde konuştu.

İspanya forması ile Litvanya’da mücadele edecek olan Rudy Fernandez, A Grubu’nda A Milli Takımımızın yanı sıra, Polonya, ev sahibi Litvanya, Büyük Britanya ve ilave takım belirleme turundan gelecek takıma karşı ter dökecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz