« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rudy Litvanya'ya bileniyor

Avrupa Şampiyonası’nda A Milli Takımımız ile aynı grupta yer alan İspanya’da, Pau Gasol’un kadroda olup olmayacağı merakla beklenirken, Rudy Fernandez İspanyol milli takımı ile birlikte Litvanya’da mücadele edeceğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

NBA’de Portland Trail Blazers formasını giyen İspanyol yıldız, yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası’nda yer alacağını belirtirken, bu şampiyonanın kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Şampiyonada A Grubu’nda millilerimizin dışında evsahibi Litvanya, Polonya, Büyük Britanya ve ilave takım belirleme turundan gelecek olan takımla mücadele edecek olan İspanya ve Fernandez’in en büyük hedefi Olimpiyat Oyunları’na katılabilecek bir derece elde etmek.

2004 yılında düzenlenen Atina Olimpiyatları’ndan beri milli takım formasını giyen Rudy Fernandez, “Avrupa Şampiyonası’nda İspanya formasını giyeceğim” derken, “Bizim için Olimpiyat Oyunları’na katılabilecek bir derece elde etmek çok önemli. Litvanya’da, ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için ben de olacağım” şeklinde konuştu.

NBA’deki sezon ile de ilgili kısa bir değerlendirme yapan Fernandez, bu yıl play-off’larda daha ileri gitmek istediklerini ancak bunu başaramadıklarını söylerken, sezonu erken kapattıkları için de hayal kırıklığı yaşadığını sözlerine ekledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz