« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ruben Beşiktaş'ta

Ertuğrul Sağlam’ın ısrarı üzerine Madrid’de pazarlık masasına oturuldu. Racing 1 milyon 250 bin Euro’ya Ruben Gonzalez’in bonservisini vermeyi kabul etti. İspanyol futbolcu da yıllık 700 bin Euro alacak.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ, İspanya’nın Racing Santander takımında forma giyen Ruben Gonzalez Rocha’nın transferinde de mutlu sona ulaştı. Bir süredir yabancı stoper arayışını sürdüren siyah beyazlı kulüpte, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın Gonzalez’de ısrarcı olması üzerine dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk ile Menajer Ali Gültiken dün transferi gerçekleştirmek üzere İspanya’ya gitti. Berk ve Gültiken, 3 saat süren pazarlıklarda önce 25 yaşındaki İspanyol futbolcunun Racing Santander ile olan bonservis sorununu çözdü. Ardından da Gonzalez ile son detayları görüşüp, anlaşma sağladı.

Ertuğrul Sağlam ısrar etti

Önceki gün futbol şube sorumlusu Celal Kolot, Sağlam’a Juventus’ta forma giyen defans oyuncusu Nicola Legrottaglie’yi önerdi. Legrottaglie ile her konuda anlaşma sağlandığı belirtildi, ancak Sağlam, "Beşiktaş için İspanyol Ruben Gonzalez daha önemli" yorumunu yapınca, Başkan Yıldırım Demirören emir vererek İspanyol oyuncunun işinin bitirilmesini istedi.

Bunun üzerine Berk ile Gültiken, dün sabah Madrid’de önce Racing yöneticilerine ile bonservis konusunda tekliflerini verdi. İspanyol kulübü, önce önerilen 1 milyon Euro’yu kabul etmedi. Ardından fiyat arttıran siyah beyazlı kulübün yöneticisi Mario Berk, 1 milyon 250 bin Euro teklif etti. Racing Santander yetkilileri bu rakamı kabul edince bu kez Gonzalez ile masaya oturuldu.

5 dakikada bitti

Beşiktaş Kulübü’nün teklifini önce Villarreal’deki Nihat Kahveci ile paylaştığına değinen Ruben Gonzalez ile menajeri, Mario Berk ve Ali Gültiken ile 5 dakikalık bir görüşme yaptı. İspanyol futbolcu Beşiktaş’ın yıllık 700 bin Euro’luk teklifine "evet" yanıtı verdi. Ruben Gonzalez Türkiye’yi merak ettiğini ve Türk Milli Takımı’nın maçlarını izlediğini belirterek, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek takımda oynamaktan gurur duyacağını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz