Gündem Haberleri

GÜNDEM

  RTÜK'ten izinsiz yayın yapanlara suç duyurusu

  A.A
  27 Ekim 2008 - 18:26Son Güncelleme : 27 Ekim 2008 - 18:26

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK), “İzinsiz yayın yaptığı tespit edilen kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunacağı” bildirildi.

  RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, kurulun bugünkü toplantısında, izinsiz yayın yaptığı tespit edilen kuruluşların durumlarının değerlendirildiği
  belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:
  “Üst Kurul, uydudan yayın yapan ve daha evvel uyarılan ancak uyarılara rağmen izinsiz olarak yayınlarına devam eden kuruluşlarla ilgili olarak, Hukuk Müşavirliğince yasal işlem başlatılarak savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar vermiştir. Söz konusu izinsiz yayınları taşıyan uydu işletmecisi ve uydu platformlarının da konudan haberdar edilmek suretiyle uyarılmaları kararlaştırılmıştır.
  Öte yandan, yalnızca uydu ortamından yayın yapmak üzere lisans ve izni olduğu halde, bazı yerleşim yerlerinde izinsiz olarak karasal yayın yaptığı tespit edilen yayın kuruluşlarının da karasal vericilerinin kapatılmasına, aksi halde bu kuruluşlar hakkında da Hukuk Müşavirliğince yasal işlem başlatılarak savcılığa suç duyurusunda bulunulmasına karar verilmiştir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı