Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rozetli Zülfi

  Taner YENER/DHA
  04.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.05.2010 - 08:49

  İnternetten tanıştığı kadınların evlerine gidip, “Ben ahlak polisiyim. Hakkında şikâyet var” diyerek tecavüz edip gasp yapan oto tamircisi Zülfi yakalandı. Aynı kaderi yaşayan 3 kadın Zülfi’yi teşhis etti.

  İSTANBUL Ataşehir’de oturan H.D., 24 Şubat’ta, savcılığa başvurarak, internette tanıştığı bir kişinin tecavüzüne uğrayıp paralarının gasp edildiğini söyledi. H.D. internette tanıştığı kişinin evine geldiğinde polis rozeti göstererek, “Ahlak polisiyim, senin hakkında şikâyet var. İşlem yapacağım” dediğini belirterek şunları söyledi: “Ardından benimle zorla ilişkiye girdi. Sonra beni kalorifer peteğinin borusuna kelepçeledi. Cüzdanımdaki paraları alıp kaçtı. Giderken kelepçenin anahtarını zor uzanacağım bir yere bıraktı.”

  İki kadın mağdur daha

  Şikâyet üzerine İstanbul Asayiş ekipleri araştırma başlattı. Polis, aynı tarihlerde, Kadıköy’de E.Ö. ve Maltepe’de ise Y.E.’nin aynı şekilde saldırıya uğradığını belirledi. Üç kadının da verdiği eşkal aynı çıktı. Polis, Ankara’da oto tamircisi olarak çalışan Zülfi K.’yı (24) şüpheli olarak belirledi. Mağdur üç kadın da teşhiş ettikleri saldırganla Bağdat Caddesi’nde bir kafeteryada buluştuklarını söyledi. Polis ekipleri, İstanbul’da olduğunu belirlenen Zülfi K.’yı mağdurlarla buluştuğu kafeteryada beklemeye başladı. Dün öğle saatlerinde kafeteryaya gelen Zülfi K., yakalandı. Soruşturma sürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı