Ege Haberleri

EGE

  Roy Robson’dan ikinci fabrika

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  07.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türk tekstil ve hazır giyim firmalarının Mısır’a gittiği 2008 yılında Ege Serbest Bölgesi’nde yatırım yapan Almanya giyim firması, ikinci tesis için düğmeye basıyor.

  EGE Serbest Bölgesi’nde faaliyet gösteren Almanya’nın ünlü erkek giyim markalarından Roy Robson, ikinci fabrika için yatırım kararı aldı. Şu anda günde yaklaşık 850 takım elbise üreten şirket, yeni tesisinde gömlek ve spor giyim üzerine çalışacak. İlk etapta 3,5 milyon euroluk yatırım yapacak olan Roy Robson, yeni tesisle yaklaşık 350 kişiye iş imkanı sağlayacak.

  2012’de üretim

  Türk tekstil ve hazır giyim firmalarının Mısır’a yatırım yaptığı bir ortamda 2008’de İzmir’de yatırım yaptıklarını hatırlatan Roy Robson Genel Müdürü Timur Şengezer, “Şimdi de mevcut fabrikamızın yanındaki araziyi aldık. Buraya yeni bir fabrika kuracağız. Proje çalışmalarımız sürüyor. Temmuz gibi inşaata başlayıp, 2012’de tesisi devreye sokmayı planlıyoruz. Bunun ardından iç piyasada mağaza açmayı düşünüyoruz” dedi.

  TEDARİK ZİNCİRİ

  İzmir’de üretilen takımların merkezleri olan Almanya’ya gittiğini aktaran Şengezer, “Roy Robson’un 41 ülkede 1151 mağazası var. Burdan gönderdiğimiz ürünler Almanya’ya, oradan da bu 41 ülkeye gidiyor. Amacımız Almanya’daki satın alma ve stokları İzmir’e çekmek. Modelhanenin bir kısmı buraya geldi. Aksesuvar ve kumaşlarımızı yavaş yavaş Türkiye’den tedarik edeceğiz” dedi.

  BU YIL 100 KİŞİ

  Şu anda mevcut tesislerinde günlük 850-900 adet takım elbise ürettiklerini aktaran Şengezer, burada da kapasiteyi artırma ile ilgili çalışmalarının bulunduğunu belirterek, “Günlük bin takım üretmeyi planlıyoruz. 400 olan çalışan sayımızı da 500’e çıkaracağız. Mart ayına kadar bu artış gerçekleşecek” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı