Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rövanşta sıkıntı yaşamayacağız

Hentbol Bayanlar Avrupa Kupa Galipleri Kupası 2. tur ilk maçında Kıbrıs Rum Kesimi'nden AC Latsia Kentriki Asfalastiki takımını 40-27 mağlup eden Üsküdar Belediyesi'nin antrenörü Kadir Ayar, 9 Ekim'de yapacakları rövanş maçına, iki ülke arasındaki gerginliğin yansımayacağını düşündüğünü söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ayır,  bir kilise papazı olan rakip takımın başkanı Panayi Papandreas'la olan yakın diyaloglarına değinip, Kıbrıs Rum Kesimi'nde güvenlik konusunda sıkıntı olmayacağını anlatarak, şöyle konuştu:

“Çok çok eskiden fanatikler oluyormuş ama şimdi öyle bir şey yok. Benim bir Rum ekibiyle 3. eşleşmem ve daha önce de sorun olmadı. Bu kulübün başkanı Panayi Papandreas bir kilise papazı. 2002 yılında Üsküdar Belediyesi, Latsia ile yine karşılaşmıştı ve o zaman ilk defa Türkiye'ye gelmişlerdi. Kendileri için verdiğimiz yemekte iki gözü iki çeşme ağladı. (Biz iki halk nasıl böyle ters düşeriz) diye serzenişte bulunup, iki ülke arasındaki sorunlara çok üzüldüğünü söylemişti. Kendisi o zaman gerçekten çok üzgündü ve bu eşleşmede yine severek Türkiye'ye geldiğini bize aktardı.”

Sporun en güzel yanının insanları birbirine yaklaştırması olduğunu dile getiren Ayar, ileride Türkiye ile Kıbrıs Rum Kesimi arasındaki sorunların da ortadan kalkması temennisinde bulundu.

Öte yandan, Üsküdar Belediyesi Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kaan Pehlivan da yaptığı değerlendirmede, iki ülke arasındaki gerginliğin spor yoluyla azaltılabileceğine dikkat çekerek, “Bu temaslarla bir dostluk oluşacağına inanarak buradayız. Oradaki maçta çok iyi ağırlanacağımızı biliyoruz. Rakibimizi en iyi şekilde ağırlamaya gayret ettik ve gelecek hafta da aynı misafirperverliği göreceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Papandreas: “Biz politikanın dışındayız”

Karşılaşmayı izlemek için İstanbul'a gelen Latsia Kentriki Asfalastiki Kulübü Başkanı Panayi Papandreas, ilk kez 2002 yılında olmak üzere bir kaç kez Türkiye'de bulunduğunu vurgulayarak, kendilerinin politikanın dışında olduğunu aktardı.

İki ülke arasındaki gerginliğe değinmekten kaçınan Papandreas, “Politika, politikacıların işi. Biz buraya hentbol oynamaya geliyoruz” derken, “Buraya gelmenin başka bir ülkeye gitmekten farkı yok. Biz politikanın dışındayız. Bundan 9 yıl önce hentbolda Türkiye'ye gelen ilk Rum takımı olmuştuk. Daha sonra erkek takımımızla Ankara'da yine maça çıktık” ifadelerini kullandı.

Papandreas, bir kilise papazı olarak kulüp başkanlığı yapması hakkında ise “Kulüp başkanlığı görevim, papaz olmamın yanında, gençlerle bir arada olmam ve onlara yardım edebilmem için fırsat sağlıyor. Küçük bir arkadaş grubuyla da kulübümüzü yönetiyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler