MERSİN HABERLERİ

Rotaryenlerden organ bağışı

DHA
27.10.2017 - 10:14Son Güncelleme :
DHA

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de organ bağışı konusunda bilgilendirilen Rotary üyelerinden 84 kişi organ bağışında bulundu
Divan Otel’de Medical Park ve Uluslararası Rotary 2430. Bölge Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirilen 'eğiticilerin eğitimi' programına, Rotary 2430’ncü Bölge Guvernörü Serdar Ünlü, 2430’ncü Bölge Sekreteri Serhan Antalyalı, Rotary Ailesi Komite Başkanı Burcu Ketrez, Mersin Rotary Kulübü Başkanı Serdar Vetem, Medical Park Tarsus Hastanesi Genel Müdürü Ahmet Egin ve hemşireler de katıldı.
Burada konuşan Uluslararası Rotary 2430’ncü Bölge Guvernörü Ünlü, "Sizler, organ bağışıyla insanların yeni bir hayata kavuşması amacıyla burada toplandınız. Böylesine önemli bir şeyi karşılığını vermemiz mümkün değil. Size sadece teşekkür edebiliriz" dedi.
Genel Müdür Egin de konuşmasında, organ bağışının önemine dikkat çekerek, "Hastanemiz, kurulduğu 2010 yılından bu yana 12 organ bağışına sahne oldu. Son olarak geçen ay beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin organları 5 kişiye hayat verdi" diye konuştu.
Programda daha sonra Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Asuman Yavuz yaptığı sunumda, organ bağışının önemiyle ilgili bilgi verip yaşanmış örnekleri anlattı. Yavuz, Türkiye’de organ nakillerinin çok büyük bölümünün canlıdan canlıya olduğunu, kadavradan nakillerin artması gerektiğini söyledi.
Ardından Medical Park Hastanesi ekibi, organ bağışı yapmak isteyenlerin formlarını doldurdu. İki saat içinde 84 kişi bağış yaptı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mersin haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mersin haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rotaryenlerden organ bağışı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı