BURSA HABERLERİ

Rotary’nin Trafikte Bilinçlendirme Projesine Manisa Valisi’nden Tam Not

IHA
08.08.2015 - 14:04Son Güncelleme :

MANİSA ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI ENDER LEVENT ÖZKUŞÇU, ROTARY 2440. BÖLGE FEDERASYON BAŞKANI DR. REHA AKIN İLE BİRLİKTE MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ’I ZİYARET ETTİ.

IHA

Rotary 2440. Bölge Federasyonu bu yılki dönem teması olan trafikte bilinçlendirme çalışmaları kapsamında kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile ortak projelere başladı. Federasyonun öncülüğünde başlayan çalışmalar kapsamında, Manisa Rotary Kulübü, Manisa Valiliği’ne proje sundu.
Manisa Rotary Kulübü Başkanı Ender Levent Özkuşçu, Rotary 2440. Bölge Federasyon Başkanı Dr. Reha Akın ile birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Vali Bektaş’a hazırladıkları projeyi sunan kulüp Başkanı Özkuşçu, amaçlarının toplumda trafik bilinci oluşturmak olduğunu söyledi. Vali Bektaş ise, projeye mümkün olan katkıyı koyacaklarını söyledi.
Ziyarette konuşan Federasyon Başkanı Dr. Reha Akın, Rotary’nin dünya barışı için çalışan ve toplum için örnek projeler hazırlayan gönüllülerden oluşan dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Dr. Akın, “Bizler ‘kendinden önce hizmet’ sloganını ilke edindik. Bu kapsamda tüm dünyada önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.
Dr. Reha Akın, Rotary’nin 6 temel ilkesi olduğunu ve bu ilkelere uygun projeler yaptıklarını ve uyguladıklarını söyledi. Dr. Akın, “Bunlar barış ve anlaşmazlıkların önlenmesi ve çözümü, hastalıkları önleme ve tedavi, su ve hijyen, anne ve çocuk sağlığı, temel eğitim ve okuryazarlık, ekonomik ve toplumsal kalkınmadır” dedi.
Altıncı temel ilkeleri olan ekonomik ve temel kalkınma ilkesi çerçevesinde bu yılki dönem temalarının trafikte bilinç oluşturmak olduğunu ifade eden Dr. Reha Akın, “Manisa’daki kulübümüz güzel bir proje hazırladı, bu projeyi sizinle paylaşmak ve birlikte yürütmek istiyoruz. Tüm trafik gönüllüleri ve duyarlı insanları işbirliğine davet ediyoruz. Örnek ülke olalım ve hizmetlerimiz dünyaya armağan olsun” dedi.
MANİSA’DA ARAMA KONFERANSI
Manisa Rotary Kulübü Başkanı Ender Levent Özkuşçu da Rotary 2440.Bölge Federasyonu’nca trafik bilinci konusunda federasyona bağlı farklı illerde 4 arama konferansı yapılacağını belirtip bu konferanslardan birinin ev sahibi olduklarının altını çizdi. Özkuşçu, “Bu konferansa kamu kurumlarından temsilcilerin katılımı konusunda görevlendirme yapılmanızı talep ediyoruz” dedi. Proje kapsamında, yoğun transit trafiğe sahne olan Manisa’da trafikteki tehlikeli noktaları gönüllü bir ekiple tespit edeceklerini söyleyen Özkuşçu, “Ayrıca öğrencilere, kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik eğitim faaliyetlerimiz olacak. Federasyonumuz film ve kitaplar hazırlıyor. Bunların dağıtımı için izninizi isteyeceğiz. Sizden gelecek tekliflere de açığız” dedi.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ta kendisine sunulan projeyi inceleyeceğini belirterek, çalışmaya mümkün olan her türlü katkıyı koyacaklarını söyledi. Vali Bektaş, “Trafikte bilinçli bireyler oluşturulması için proje hazırladığınız için şahsınızda camianızı kutluyorum” dedi
Manisa Valiliği olarak, trafikte bilinç oluşturacak çeşitli çalışmalar yürüttüklerini de ifade eden Vali Erdoğan Bektaş, Manisa Emniyet Müdürlüğü’nce 1 yılı aşkın süredir kent içindeki motosiklet sürücülerinin kask ve ehliyet denetimlerine tabi tutulduğunu söyledi. Bu sayede motosiklet kazalarında önemli bir düşüş yaşandığını vurgulayan Vali Bektaş, ayrıca tarlalara işçi taşıyan araçları yoğun olarak denetlediklerini vurgulayıp, “Amacımız trafik bilincini oluşturarak kazaları mümkün olduğunca önleyip halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Rotary’nin Trafikte Bilinçlendirme Projesine Manisa Valisi’nden Tam Not hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rotary’nin Trafikte Bilinçlendirme Projesine Manisa Valisi’nden Tam Not haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı