BURSA HABERLERİ

Rotary 2440. Bölge Dönem Başkanı Akın’dan İzmir Emniyetine Ziyaret

IHA
16.08.2015 - 16:46Son Güncelleme :

ROTARY KULÜBÜNDEN İZMİR EMNİYETİNE ZİYARET

IHA

Rotary 2440. Bölge Federasyonu, Türkiye’nin kanayan yarası trafik kazalarının asgari düzeye indirilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdı. 2015-2016 dönem teması olarak trafikte bilinçlendirme konusunu seçen Rotary Federasyonu, projeyi yaşama geçirmek amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarıyla görüşerek işbirliğine gidiyor.
Rotary 2440. Bölge Federasyonu Dönem Başkanı Dr. Reha Akın, Manisa Rotary Kulübü Başkanı Ender Levent Özkuşçu ile birlikte İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Süleyman Kutay’ı ziyaret etti. Ziyarette, dönem teması olarak seçtikleri trafikte bilinçlendirme konusuyla ilgili hazırladıkları projeyi anlatan Dr. Reha Akın, İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün bu konudaki çalışmalarına destek vermek istediklerini söyledi.
Akın, kazalarının büyük çoğunluğunun insan hatalarından kaynaklandığına dikkat çekerek, Türkiye’de trafik eğitiminin yetersiz olduğunu savundu. Trafik eğitiminin ailede başlaması, okul öncesi ve okulda devam etmesi gerektiğini anlatan Akın, “Okullarda verilen trafik eğitimi maalesef çok yetersiz. Rotary 2440. Bölge Federasyonu olarak, toplumsal konularda ortaya koyduğumuz duyarlılığımızı bu dönem trafik konusunda çalışmalar yaparak göstermek istiyoruz. Hedefimiz, toplumumuzda trafik konusunda bilinç uyandırmak, böylece doğruların daha çok, yanlışların daha az olduğu bir trafik ortamında kazaların azalmasına katkıda bulunmak” dedi.
Akın, trafikteki tehlikeli noktaların belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınmasından, işaretlerin artırılmasına, okullarda trafik eğitiminden yetişkinlere yönelik seminerlere kadar bir çok konuda bilinçlendirme çalışması yürüteceklerinin altını çizdi. Rotary 2440. Bölge Federasyonu’nun hizmet alanındaki il ve ilçelerde Trafik Eğitim Parkları yapılacağını, Bodrum, Denizli, Bursa ve Çanakkale’de arama toplantıları İzmir’de de Trafik Şura’sı düzenleyeceklerini, okullar arası slogan yarışmaları düzenleyeceklerini vurgulayan Akın, 23 Şubat’ta da yurt genelinde Trafik Günü etkinlikleri düzenleyeceklerini söyledi.
Trafikten Sorumlu İzmir Emniyet Müdür Yardımcısı Süleyman Kutay ise, projenin toplumun gelişimine katkı sağlayacak güzel bir çalışma örneği oluşturacağını ifade etti. İzmir Emniyet Müdürlüğü olarak, trafik konusunda toplumda bilinç uyandırıcı çalışmalar yaptıklarının altını çizen Kutay, “Bu çalışmalarımızı sivil toplum kuruluşlarının benimsemesi çok önemsiyoruz. Rotaryenlerden oluşan trafik gönüllüleri ile proje zenginleştirilebilir. Duyarlı yaklaşımınız nedeniyle camianızı kutlarım. Trafik konusunda bilinç oluşturulmasıyla kazaların azalacağına ve kayıplarımızın düşeceğine inanıyorum. Bizim çalışmalarımıza vereceğiniz destek için teşekkür ederim. Bu konuda iş birliği yapmak isteriz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Rotary 2440. Bölge Dönem Başkanı Akın’dan İzmir Emniyetine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rotary 2440. Bölge Dönem Başkanı Akın’dan İzmir Emniyetine Ziyaret haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:47
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   17:52
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı