ANKARA HABERLERİ

Rötarlı festival

Hürriyet Haber
11.07.2015 - 01:33Son Güncelleme : 10.07.2015 - 15:55

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, AVM yöneticilerinin ve cadde mağazalarının Ankara Alışveriş Festivali (Ankara Shopping Fest) tarihinin değiştirilmesi isteğinde bulunduğunu belirterek, “ATO Yönetim Kurulu, festivalin ertelenmesi yönündeki talebi haklı buldu. ASF'nin dördüncüsü 29 Ağustos-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak” dedi.

Hürriyet Haber

Dört yıldır alışveriş festivali düzenlediklerini hatırlatan Bezci, ilk iki yılda Büyükşehir Belediyesi'nin maddi destek verdiğini, üçüncü yıl bu desteğin manevi desteğe dönüştüğünü söyledi. Festivalin, Ankara'nın marka bir şehir haline gelerek, turist çekmesi için sürdürülen çok yönlü çalışmanın parçası olduğunu kaydeden Bezci, festivalin bir Ankara projesi haline gelmesi ve tüm kurum ve kuruluşlarıyla birlikte sahiplenilmesi gerektiğini ancak gelinen noktada tam tersinin olduğunu anlattı. 29 Ocak 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki Kanun'un 9. Maddesinde yer alan “Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının bu festivaller için ayıracakları ödenek miktarı, bütçelerinin yüzde beşini geçemez” hükmüyle bütçelerinin kısıtlandığını da kaydeden Bezci, şunları söyledi:

‘DESTEK BEKLİYORUZ’

“Bir şehrin marka olması uzun soluklu çalışmalarla ulaşılabilecek bir hedef. Ankara'nın marka olabilmesi için bir yandan festival düzenleyip, etkinliklerle, alışverişle adımızı duyurmak diğer yandan Kongre ve Ziyaretçi Büromuzun çalışmalarıyla kentimizde toplantı turizmini yaygınlaştırmak, bir diğer yandan da Akyurt'a uluslararası nitelikte fuar alanı kazandırarak ekonomik gelişim sağlamak amacındayız. Ancak bu çalışmaların hiçbiri hemen sonuç verecek nitelikte değil. Şehrimizin tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden destek bekliyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Rötarlı festival haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı