Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rötar endişesi

Beşiktaş’ın prensipte anlaştığı Ricardinho hem yabancı kontenjanına hem de Panathinaikos engeline takıldı. Bugün beklenen Sambacı’nın perşembe günü gelmesi bekleniyor.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in, Gaziantepspor ile İnönü Stadı’nda oynanan lig maçı öncesi açıkladığı Ricardinho transferi rötar yaptı. Brezilyalı futbolcunun, bugün geleceği açıklanırken, evdeki hesap çarşıya uymadı. Kadrosunda Ailton ile birlikte yabancı futbolcu sayısı tam 7 olan Beşiktaş’ta, Ricardinho’nun gelmesi için ya Ailton’un satılması, ya da Nobre’nin Türk statüsüne geçmesi gerekiyor.

Perşembeye kaldı

Ailton’
a hiçbir kulüpten henüz resmi bir teklif yapılmazken, Nobre konusunda da çarşamba günü karar açıklanacak. Ricardinho ya Nobre’den boşalan kontenjana ya da satılırsa Aiton’dan boşalan yere alınacak. İki konuda da henüz bir gelişme yok. Bu nedenle solak oyuncu ile resmi sözleşme imzalanamadı fakat her konuda anlaşmaya varan Beşiktaş yönetimi perşembe gününden sonra Sambacı’yı İstanbul’a getirebilecek.

Bu arada Brezilyalı yıldıza Panathinaikos kanca attı. Yeşil beyazlılar süper solakın aklını yüksek transfer ücretiyle çeldi. Brezilyalı yıldızın bugün iki kulüpten biri hakkında kesin kararını vermesi beklenirken, menajer Mehmet Uludoğan ve Necmettin Çelikhan, "Başkan Yıldırım Demirören, Ricardinho’ya her konuda garanti verdi. O karakterli bir futbolcu. Söz verdiği kulübe kesinlikle yanlış yapmaz.

Alternatif hazır

Ancak Avrupa’dan gelen teklifler bu oyuncunun aklını çelmiş olabilir" diye konuştular. Demirören ise siyah beyazlı takımın teknik direktörü Jean Tigana ile yaptığı toplantıda Ricardinho konusunda hiçbir sorun kalmadığını ileri sürerken, "Ricardinho’nun menajeri ile tüm şartlarda anlaştık. Kendisini bugün bekliyoruz. Panathinaikos işimizi zora sokabilir. Ancak bu oyuncu olmazsa alternatif isim listemizde hazır" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz