« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rossi'nin en zor seçimi

2012 MotoGP şampiyonası için çeşitl tekliflerle karşı karşıya olan Valentino Rossi, bu durumu 'kariyerimin en zor seçimiyle karşı karşıyayım' şeklinde niteledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rossi içinde bulunduğu durumun yalnızca her bir takımla arasındaki güçlü ilişkiden değil, eşleşmesi muhtemel olan, 'dünyanın en iyi motorsiklet yarışçısı' olarak nitelediği Jorge Lorenzo'dan da kaynaklandığını belirtti.

La Gazetta Dello Sport'a bir demeç veren Rossi gelecek yılki seçimleri hakkında, "Bu kariyerimin en zor seçimi. Çünkü belkide bu seçim kariyerimi nerede ve nasıl sonlandıracağımı da belirleyecek. Masada üç takım var. Üçünün de olumlu ve olumsuz yönleri var."

Basının Rossi'nin Yamaha'ya dönmesi yolundaki baskısı hakkıda da konuşan Rossi, 2004 ve 2010 sezonları arasında büyük başarılar elde ettiği takıma dönüşünün, Jorge Lorenzo'nun mükemmel formu nedeniyle, Honda'dan Yamaha'ya geçtiği zamankinden daha zor bir karar olduğunu söyledi.

Rossi sözlerine şöyle devam etti; "Belkide bu seçim, 2003'de yaptığımdan daha da zor. Ducati ile konuşuyoruz ancak şu an teknik detaylara inmiş değiliz. Audi'nin bu projeyi benimle şampiyon yapmak istemesinden gurur duyuyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz