Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rosberg: Çok çalışmamız lazım

Nico Rosberg, Belçika GP öncesinde yaptığı açıklamada, takımın ön sıralardaki mücadeleye dönebilmesi için yapacak çok işi olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, Rosberg, bu yıl Çin'de Alman ekibine ilk zaferini yaşatmıştı. Ancak sonraki yarışlarda düşüş yaşayan Mercedes, şampiyonluk yarışında da rakiplerinin gerisinde kalmıştı.

Sezona verilen ara öncesindeki son üç yarışta sadece iki puan toplayabilen Rosberg, takımın eski form grafiğini yakalayabilmesi için çok çalışmak zorunda olduğunu kaydetti.

Belçika GP'nin sezonun en önemli yarışlarından biri olduğunu söyleyen Rosberg, "Spa'da yarışmayı her zaman heyecanla beklemişimdir. Kesinlikle favori pistlerimden biri. Pist, doğasıyla ön plana çıkıyor. Eau Rouge kesinlikle takvimin en heyecan verici virajı" şeklinde konuştu.

Yaz tatilinin, takımdaki herkese dinlenip rahatlama fırsatı verdiğini belirten Rosberg, "Fakat hepimiz sezonun ikinci yarısında heyecanın yeniden başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Olmak istediğimiz pozisyonda mücadele etmek, ön sıralarda yer almak için yapılacak çok yoğun işler var" dedi.

Mercedes motorsporları patronu Norbert Haug da, takımın yaz tatilindeki kısıtlı sürede, Rosberg ve Michael Schumacher'e ön sıralarda mücadele edebilecekleri performansı sağlamaya odaklandığını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz