« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Rooney ailesi dikkatli olmalı"

Manchester United’ın deneyimli teknik direktörü Sir Alex Ferguson, Rooney Ailesi’nde kilo sorunu olduğunu ve Wayne Rooney’nin de gelecekte bu konuya ekstra önem vermesi gerektiğini belirtti. Sir, “Futbolcu almadan önce ailesinin durumuna bakılmalı. Ebeveynler kiloluysa bu dikkate alınmalı” dedi.

Çağrı DEVELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Dün Manchester United’ın Southampton’la oynayacağı maçla birlikte kariyerinin 1000. müsabakasına çıkacak olan Ferguson, Wayne Rooney ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Sezon başında 24 milyon sterlinlik bonservis bedeliyle, Arsenal’dan Manchester United’a katılan Robin van Persie ve Wayne Rooney’nin çok iyi ikili olacaklarını vurgulayan efsane isim, bacağında oluşan yarık sonrası 1 ay sahalardan uzak kalması beklenen Rooney’nin kilo almaması ve diyetine çok önem vermesi gerektiğini söyledi.

EURO 2012 boyunca İngiltere Milli Takımı teknik direktörü Roy Hodgson’ın kondisyonundan çok şikayetçi olduğu yıldız golcünün aileden gelen bir kilo problemi olduğunu söyleyen Fergie, “Wayne, Ryan Giggs gibi değil. Ryan hayatı boyunca kilo almadı. Wayne ise hep maç yapmaya ihtiyaç duyan bir isim. Bazı insanlar şanslıdır. Kilo almazlar. Ancak Wayne’de bu potansiyel var. O yüzden antrenmanlarına çok önem vermeli” dedi.

Rooney ailesi dikkatli olmalı


Bunları da Beğenebilirsiniz