Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Röntgenci İrlandalı turist yakalandı

  Serhat ALAATTİNOĞLU/ İSTANBUL, (DHA)
  31 Ağustos 2006 - 16:34Son Güncelleme : 31 Ağustos 2006 - 16:43

  İstanbul'daki bir otelde banyodaki kadınları video'ya çekerken yakalanan İrlandalı turistin bilgisayarında, dünyanın çeşitli ülkelerinde aynı yöntemle çekilmiş görüntüler bulundu.

  Eminönü'nde bir otelin banyosuna gizlediği video kamerayla duş alan kadınları görüntüleyen İrlandalı turist, son görüntülediği bir başka turist tarafından yakalandı. Video kamerasına el konulan turistte dünyanın değişik ülkelerinde aynı yöntemle çekilmiş 62 dakikalık görüntü çıktı. Adliyeye sevk edilen İrlandalı serbest bırakıldı.

  Türkiye’ye 2 gün önce gelen İrlandalı turist 40 yaşındaki Luay Hassain, Eminönü Akbıyık Caddesi Bayram Fırını Sokak’ta bulunan ‘Big Apple Otel'e yerleşti. Hassain, otelde bulunan Sırbistanlı 26 yaşındaki Elizabeth Tenji’nin odasına girdi. Vakit kaybetmeden odanın banyosuna giren Hassain, çamaşırlık içine gizli kamerayı yerleştirirken kendini görüntüledi. Kamerayı kayıtta bırakan İrlandalı, hızla odadan çıktı. Odaya gelen Tenji, duş almak için banyoya gitti. Duş almak için soyunan Tenji, bir anda kameranın kayıt ışığını farkedince o tarafa yöneldi. Tenji’nin çamaşırlığa gizlenen kamerayı bulunca polise haber verildi. Polis kameranın otelde kalan İrlandalı Luay Hassain’e ait olduğu belirlerken kayıtlarda kamerayı nasıl yerleştirdiğinin de göründüğü belirlendi. Gözaltına alınan Hassain polis sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı.

  Polis röntgenci İrlandalı’nın gezdiği diğer ülkelerde aynı yöntemle kaydettiği ve arşivlediği görüntüleri ele geçirdi. El konulan 62 dakikalık görüntülerde benzer yöntemle banyoya giren kadınların görüntülerinin yanı sıra bir çıplaklar kampında gizlice çekilmiş görüntüler de bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı