« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldo'ya imza tahlili

Real Madrid’in yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo’nun son dönemde yaşadığı sıkıntılı süreç farklı analizlerle gündeme gelmeye devam ediyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Portekizli oyuncunun mutsuzluğunun nedenini araştıran İspanyol basını, aldığı ücretten, takım arkadaşlarıyla olan ilişkisine hatta babasının ölümünden annesinin yaşadığı ilişkiye karışmasına kadar pek çok yorum getirdi. Ancak bu kez Ronaldo’nun sorununa farklı bir açıdan yaklaşan uzmanlar, imza tahlili yöntemini kullandılar.

İHANET ETTİRECEK ÇILGIN TEKLİF

Marca gazetesi tarafından yapılan araştırmada, Alberto Asiain adlı Grafoloji uzmanı Ronaldo’nun imzasını inceledi.

Asiain konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Onun imzasında ilk dikkat çeken unsur hareketin yukarı doğru başlaması. Bu kişinin yüksek emelleri ve arzularının olduğunu gösterir. Profesyonel anlamda ulaşılması güç başarılar ve rekor transfer ücretleri olarak yorumlayabiliriz. Doğuştan bir kazanan olmayı seçmiş, yılmaz bir karakter” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarını sürdüren Asiain, “7 numara onun öfkesini ve başkaları tarafından takdir edilmeyi ne kadar çok sevdiğini gösteriyor. İmzada C harfi basitlikten öteye geçememiş. İmzanın tamamına hâkim olan Ronaldo’nun ismi. Buradan kişisel ve profesyonel hayatı arasındaki uçurumu tamamıyla anlayabiliriz. Harf boyutundaki usulsüzlükler de büyük bir egosu olduğuna işaret ediyor. Tüm bunlara rağmen Ronaldo, başkalarının görüşlerine karşı çok hassas” dedi.

Grafoloji; elyazısını yazarın el yazısından karakterini inceleyen bir bilim dalı. Psikologların ortaya attığı bu teoriye göre, diğer davranış şekilleri gibi, elyazısı da insanın şahsiyeti hakkında bilgi vermektedir. Bu teori her şahsın belirli bir şahsiyet ve davranışlarında devamlılık göstereceğini kabul etmektedir.

RONALDO'NUN İMZASI

Ronaldoya imza tahlili

 


Bunları da Beğenebilirsiniz