« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldo'nun 20 milyon euro aşkı

Cristiano Ronaldo’nun dünyanın en çok kazanan futbolcusu olmak istemesi Avrupa’nın dev kulüplerinin iştahını kabartmaya devam ediyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Real Madrid’de mutsuz olan ve bunu gizlemeyen Portekizli yıldız, Rus sermayeli Chelsea, Arap destekli Manchester City ve Paris Saint-Germain’in hedefinde yer alırken bu kulüplerin Ronaldo’ya yaptıkları teklifte “Samuel Eto'o ile aynı kazanca sahip olacaksın” sözünü verdiği bildirildi.

Maaşına yüzde 50 zam isteyen ancak İspanya’nın yeniden revize edilen vergi kanunları nedeniyle kulüpten olumsuz yanıt alan Ronaldo, Real Madrid’e transfer olduğu dönem “Beckham” yasasından yararlanarak %24 vergi ödemişti. Ancak İspanya’da yaşanan ekonomik kriz sonrası bu oranın %52’ye yükseltilmesi 27 yaşındaki futbolcunun da Real macerasını yeniden gözden geçirmesine neden oldu.

Başarılı futbolcunun en büyük rakibi Lionel Messi'nin de Barcelona ile yeniden masaya oturacak olması ve gelen haberlere göre Eto'dan sonra ikinci sıraya çıkacak olması da bir diğer neden olarak gösterildi.

2009 yılında 80 milyon Pound karşılığında Real Madrid’e transfer olan Ronaldo yıllık kazanç bakımından en çok kazanan futbolcular arasında 10.sırada yer alıyor.

1. Eto'o (Anzhi Makhachkala) £ 15.91m
2. Ibrahimovic (PSG) £ 11.54m
3. Rooney (Man Utd) £ 10.98m
4. Yaya Toure (Man City) £ 10.34m
5. Aguero (Man City) £ 9.95m
6. Drogba (Shanghai) £ 9.55m
7. Fernando Torres (Chelsea) £ 8.6m
8. Conca (Guangzhou) £ 8.4m
9. Lionel Messi (Barcelona) £ 8.35m
10. Cristiano Ronaldo (R Madrid) £ 7.98m

 


Bunları da Beğenebilirsiniz