« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldo'dan 2 yıllık imza

Beşiktaş, prensipte anlaştığı ve dün gece İstanbul'a getirdiği, Brezilyalı futbolcu Guiaro Ronaldo ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Portekiz'in Benfica SL Lizbon takımından transfer edilen Ronaldo, Akaretler'deki kulüp binasında kendisini 2 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İmza sonrası 5 numaralı formayla gazetecilere poz veren 27 yaşındaki Brezilyalı libero Guiaro Ronaldo, Beşiktaş'a şampiyonluk için geldiğini belirterek, "Beşiktaş formasıyla şampiyonluğa erişen ilk Brezilyalı olarak tarihe geçmek istiyorum" dedi.

İmza töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ronaldo, Beşiktaş gibi büyük bir takıma geldiği için çok mutlu olyduğunu ifade ederek, "Burda bana gösterilen yakınlık ve dostluk beni çok şaşırttı. Türkiye'de Brezilya'daki gibi insanlar çok sıcak. Beşiktaş'ın başarısı için elimden geleni yapacağım ve bu yıl taraftarın güvenini boşa çıkarmayacağım" diye konuştu.

   Futbol Şubesi Basın Sözcüsü İbrahim Altınsay da Ronaldo ile daha da güçlendiklerini kaydederek, "Kendisiyle 2 yıllık sözleşme yaptık ama sözleşme bitiminde 1 yıl daha uzatma hakkımız var. Ronaldo için bonservis bedeli ödemedik" dedi.

Beşiktaş için transferin 31 Ocak'a kadar süreceğini vurgulayan Altınsay, sezon başlayana kadar yeni bir oyuncu almayacaklarını kaydetti.

SHORUNMU İMZALADI, GİTTİ
 Öte yandan, Beşiktaş'ın Nijeryalı kalecisi Ike Shorunmu'nun dün gece kulüp binasında sözleşme imzaladığı açıklandı. Shorunmu ile her konuda anlaşıldığı ve 2 yıllık sözleşme imzalandığı belirtilirken, futbolcunun Afrika Kupası maçları nedeniyle ülkesinin milli takım kampına gittiği bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz