Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldo’ya tecavüz suçlaması

Manchester United’ın Portekizli yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo (20), Londra’da bir otelde Fransız kıza tecavüz etmek suçlamasıyla tutuklandı. Suçlamayı reddeden Portekizli milli futbolcunun, parmak izleri ve tükürük numunesi alınıp West Didsbury Polis İstasyonu’nda sorgulandığı öğrenildi.

Faruk ZABCI/ LONDRA
SON GÜNCELLEME
Ronaldo ile birlikte yüzü kapatılmış kız hayranının resmini yayınlayan Sun gazetesi, Fransız kızın ‘Ronaldo 2500 sterlinlik kral dairesinde ırzıma geçti’ iddiasını manşet haber olarak verdi. Cumartesi günkü M.United-Fulham maçından sonra Londra’nın merkezindeki Oxford Street’te jet sosyetenin gittiği Movida Bar’a vatandaşı bir kız arkadaşıyla giden Fransız kızın, burada bir arkadaş grubuyla tanıştığı ve Ronaldo ile bir akrabasıyla birlikte lüks Sanderson Oteli’ne gittikleri öğrenildi. Kral dairesine çıkmadan önce grubun otelin Long Bar’ında iki saat kadar içtikleri anlaşıldı.

Önce hastane sonra polis

Sabaha karşı saat 05.00’da oteli terkeden iki Fransız kızın, doğrudan hastaneye gittikleri kaydedildi. Hastaneden sonra polise başvuran kızlar, o gece tecavüze uğradıklarını ileri sürdü. Polisin Fransız kızlardan birinin şikayetini ciddiye aldığı bildirildi. Haftada 60 bin Sterlin maaş alan

Ronaldo’nun önceki gün avukatıyla gittiği West Didsbury Karakolu’nda 9 saat tutuklu kaldıktan sonra kefaletle serbest bırakıldığı öğrenildi. İfadesi alınan Ronaldo’nun akrabasının şüpheli yerine tanık olarak sorgulandığı belirtildi. Ronaldo’nun menajeri Jorge Mendes, kızların reklam peşinde olduklarını söyledi. İki yıl önce bir genç kız, 8 futbolcunun ırzına geçtiğini ileri sürmüş, delil yetersizliğinden o zaman dava düşmüştü.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler