Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldo Madrid'den sonraki durağını açıkladı

Real Madrid'in 3 Altın Top ödüllü yıldızı Cristiano Ronaldo, kariyer planlamasını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo futbol yaşantısını Brezilya'da noktalamak istediğini açıkladı.

3 Ballon d'Or sahibi 29 yaşındaki yıldız Real Madrid'den sonra futbol yaşamına Avrupa'da değil Brezilya Ligi takımlarından birinde noktalamak istediğini belirti.

Ronaldo, "Corinthians ve Flamengo dünyanın tanınmış saygın kulüplerinden. Onların formasını giymekten mutlu olurum" dedi.

Brezilya ile yakın ilişkileri de olduğunu belirten Portekizli yıldız, "Brezilya ile aramda çok iyi bir bağ var, birçok yakın arkadaşım Brezilyalı. Onlara çok saygı duyuyorum" şeklinde konuştu.

HANGİSİ SEVGİLİSİ OLACAK?

"SPORTİF ANLAMDA EN İYİSİ OLMAYA ÇALIŞIYORUM
Öte yandan Cristiano Ronaldo, "France Football' dergisinde yayınlanan röportajında sportif anlamda en iyisi olmaya çalıştığını vurgulayarak "Yılda 60'dan fazla maç çıkartabilmeniz için iyi uyumalısınız, iyi beslenmelisiniz kısacası kendinize iyi bakmalısınız" sözleri etti. 29 yaşındaki Portekizli yıldız halen eksikleri bulunduğunu itiraf ederek "örneğin sol ayağımı, hız ritmimi ve serbest atışlarındaki vuruşlarımı beğenmiyorum" dedi.

"ÖDÜLÜ ÜÇÜMÜZ DE HAK EDİYORDUK"
Altın Top ödülündeki rakipleri Messi ve Neuer hakkındada konuşan Ronaldo bu iki sporcunun da kendisi kadar bu ödülü hak ettiğini savundu. "Neuer harika bir sezon geçirdi, Messi ise sezona bazı zorluklar yaşayarak girdi, ancak iyi bir dünya şampiyonası çıkarttı. Üçümüz de bu ödülü kazanmayı hak ediyorduk. Ancak benim kazanmam bence doğru bir karardı çünkü hak etmiştim" açıklaması yaptı.

Ronaldo Madridden sonraki durağını açıkladı

"BU DURUMA GELMEMDE MESSI'NİN BÜYÜK PAYI VAR"

Real Madrid'in süper yıldızı Cristiano Ronaldo France Football dergisine verdiği röportajda Messi ile yaşadığı rekabete de değinerek bu durumun gelişmesinde önemli bir faktör olduğunu ifade etti.
Ronaldo, "Futbolda rekabet önemlidir, Messi gelişmemde beni motive ediyor, sanırım bende onu motive ediyorumdur, onun dört altın Top ödülü var benim ise üç, bu durum dünya futbolu için iyi bir şeydir" dedi. Ronaldo Messi gibi bu ödülü dörtlemeye de çalışacağını sözlerine ekledi.

"REAL MADRID'DE HERKES LİDER"
Ronaldo, Real Madrid'deki takım arkadaşları hakkında da konuşarak kendisine verilen liderlik tanımını hak etmediğini savundu. Takımda herkesin kendi alanında bir lider olduğuna işaret eden Portekizli yıldız futbol hayatının en büyük kadrosunu Real Madrid'de gördüğünü söyledi.
Cristiano Ronaldo son olarak ödülü alırken neden bağırdığına da açıklık getirerek bunu 3 yıldan beri sürekli goller atarken takım arkadaşları ile yaptıklarını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler