Ronaldo, Bale ve Arda'ya kötü haber

DHA
20 Eylül 2013 - 16:06Son Güncelleme : 20 Eylül 2013 - 16:07

İspanya'da yeni çıkan vergi kanunu, maliyenin yüzünü güldürürken, futbolcuları önemli bir gelirden edecek.

Bu sezondan itibaren yürürlüğe giren yeni vergi kanununa göre; İspanya 'da top koşturan futbolcular, aldıkları ücretin yarısını maliyeye ödemek zorunda kalacak.

Yeni kanunun en çok etkileyeceği oyuncular, 100 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Real Madrid 'e transfer olan Gareth Bale ve İspanyol devi ile sözleşmesini uzatan Cristiano Ronaldo olacak.

Yıllık ücreti 14 milyon euro olan Galli oyuncu, bu rakamın yüzde 52'si olan yaklaşık 7 milyon eurosunu devlet hazinesine yatıracak. Ronaldo ise yeni sözleşmesinin yürürlüğe girmesi ile 21 milyon euronun 10 milyon eurosunu maliyeye verecek. Portekizli yıldız, eski sözleşmesini 'vergi cenneti' olarak bilinen Madeira adasındaki kanunlara göre yaptığı için aldığı ücretin sadece yüzde 24.75'ini İspanya'ya vergi olarak ödüyordu.

ARDA TURAN'IN KAYBI BÜYÜK

İspanya'da yürürlüğe giren yeni vergi yasası, Atletico Madrid forması giyen Arda Turan'ı da olumsuz yönde etkiledi. Milli futbolcumuz, yeni sözleşmesine göre kazanacağı 3.7 milyon euro yıllık ücretinin yarısından fazlasını kaybedecek.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı