« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldinho ocak’ta Kartal olabilir

Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, ihtiyaç duyulması ve ekonomik olarak da uygun olunması halinde Ronaldinho’yu ara transferde alabileceklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah beyazlı taraftarlara müjde vererek, sezon başında almak için çok uğraştıkları Brezilyalı yıldız Ronaldinho’nun ocak ayında Kartal olabileceğini söyledi.
SKYTürk 360’a konuşan Çebi, Ronaldinho’nun bonservisini alamadığı için ağustosta gelemediğini belirterek, “Uzülerek menajeri aracılığıyla ‘Bizim beklentimiz kulübümüzün bizi serbest bırakması konusundaydı. Ama bu olmadı. Ocak için görüşebiliriz’ dedi. Ben de ocak için konuşmanın çok erken olduğunu söyledim. Ronaldinho’yu ekonomik anlamda; forma satışı ve stadı doldurmak olarak değerlendiriyoruz. Allah nasip ederse ocakta ihtiyaç varsa, ekonomik olarak değerleri tutturabildiğimiz taktirde bu transferi yapabiliriz” dedi.

‘BİZ UEFA’DAN HENÜZ CEZA ALMADIK’

Siyah beyazlı kulübün Avrupa kupalarından men edilmesine dair karara da değinen Çebi, “Beşiktaş henüz bir ceza almadı. Beşiktaş bunu zaten haketmiyor. Yargılama UEFA’da devam etmektedir. Bu dava sürecinde ‘Sizi sakıncalı görüyoruz bekleyin, gelmeyin’ denmiştir. 6 ay, 1 sene sonraki yargılamada ‘Beşiktaş’ın suçu yoktur, ceza verilmeyecektir’ dendiği zaman bir senenin hesabını kiminle göreceğimizi o gün geldiğinde karar vereceğiz” şeklinde konuştu.
Hocaları Slaven Bilic’in şu ana kadar çok başarılı olduğunu vurgulayan Çebi, futbol genel direktörü Önder Özen’in de istifasının söz konusu olmadığını kayderek, “Gündeme bile gelmedi. Kendisi de şaşırıyor. Buraya yakıştığını görüyoruz” dedi.

Taraftar ‘60 bin’ sözü versin

AHMET Nur Çebi, Recep Tayyip Erdoğan Stadı küçük olduğu için Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynadıklarını belirterek, “Taraftarlarımız 50 bin, 60 bin kişiyle her maçı takip etmeye hazırsa ben bunu yönetim kurulunda dile getirip, Olimpiyat Stadyumu’nda oynamayı teklif ederim” dedi.
Yeni stadın bitiş tarihi içinse Çebi, “Başkanımızın koyduğu hedef hepimizin hedefidir. İstanbul’un incisi diyebileceğimiz bir yapı ortaya çıkacak” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz