Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldinho ile görüştük

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Zafer Önder Özen, Brezilyalı yıldız Ronaldinho’nun kendi planlamasında olmamasına karşın ticari nedenlerle kulüp tarafından alınabileceğini söyledi.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Futbol Genel Direktörü Önder Özen, Brezilyalı yıldız Ronaldinho ile görüştüklerini söyledi. Göreve geldikten sonra ilk kez çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere dün medya karşısına geçen Özen, Ronaldinho’nun kendi planlamasında olmamasına karşılık futbolcuyla görüşüldüğünü söyledi. Özen, “Ancak sadece benim planlamam asıl olan değildir. Antrenör ve yönetimin de planlaması olabilir. Futbol endüstriyel bir oyun artık. Kulübün ürünleştirme faaliyetlerini zenginleştirme hamlesi durumunda Ronaldinho’ya ihtiyacımız olabilir. Ronaldinho’nun takımı oynadığı kupada yarı finalde, bırakmak ister mi, bilemiyoruz. Görüşmeler yapıldı ve ben de bu görüşmelerin bir kaçına katıldım” dedi.

‘İKİ YABANCI İLE GÖRÜŞÜYORUZ’

21 ve 24 yaşlarında iki yabancı defans oyuncusu ile görüştüklerini kaydeden Özen, “Birisi için önerdiğimiz rakam 3.1; maksimum 3.4 olur. Diğerine ise 2.5 milyon Euro önerdik. 8-10 milyon Euro gibi rakamlar doğru değil” dedi. Özen, kariyeri çok parlak olan Ronaldinho için daha yüksek rakamlara çıkılabileceğini söyledi. Özen, Gaziantesporlu Cenk Tosun’u almak istediklerini söylerken,  gelecek hoca ve yönetimin de bir transfer planlaması olabileceğini belirtirtip, “Ama ben yararlı olacağını düşündüğüm isimleri kimseye sormadan alırım” diye konuştu.

‘PROSINECKI İÇİN KAYSERİ İLE GÖRÜŞTÜM’

ÖZEN teknik direktör konusundaki soruları yanıtlarken Arjantinli hoca Marcelo Bielsa’nın kendisinin idolü olduğunu ama gelmek istemediğini söyledi. Yeni hocanın yabancı olacağını vurgulayan Özen, bu isimlerin Schaaf ve Robert Prosinecki olup olmadığı yönündeki soruları ise şun-ları söyledi: “İki adayla görüştük. Birini ben diğerini ise bir yönetim kurulu üyemiz yaptı. Bir iki günde birisi olacak. Robert Prosinecki ile görüşmek için Kayseri’den izin istedik. Ama kimse ile anlaşmadık. Bu konuda emin olabilirsiniz.”

Barça'da zirve yaptı

33 yaşındaki Ronaldinho, halen ülkesinde Atletico Mineiro’da oynuyor. Bu sezon 33 maçta 11 gol atan yıldız, 2003-08 döneminde Barcelona’da kariyerinin zirvesine çıktı. 145 maçta 70 gol atan Brezilyalı daha sonra 4 yıl Milan’da oynayıp ülkesine döndü. 97 kez milli olan oyuncu 33 gol kaydetti.

Size bazen yalan söyleyebilirim

Önder Özen, ilgilendikleri isimler belli olunca fiyatların katlandığını söyledi.

ÖNDER Özen, fiyatların yükselmemesi için transferlere dair yalan söyleyebileceğini belirterek, “Gökhan Töre için Rubin Kazan ile bedelsiz anlaşma yapabilirdik. Gökhan için isteğimizi görünce 350 bin Euro ödedik. Fiyatların yükselmemesi için transfer konusunda yalan söylemek zorunda kalabilirim” diye konuştu.

‘DENTINHO’YU iSTEMEM’

Hilbert ile rakamlarda uzlaşma olmadığı için henüz sözleşme yenilenmediğini anlatan Önder Özen, kiralık olan Dentinho’yu önümüzdeki sezon kadroda olmasını istediğini söyledi. Özen, “Almeida’ya ise gelecek teklifleri değerlendirebiliriz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler