« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ronaldinho bize yük olur

32 yaşında olması hiç önemli değil. Senede 6 milyondan 3 sene garanti. 25-30 milyon dolarlık bir şeyin altına giriyoruz.Galatasaray’ı bu yükün altına sokmam. Karşı çıkmam gayet doğal. ‘Biz getirdik, hoca istemedi’ gibi bir hava olursa iyi değil.

Ümit GENÇ/ANTALYA
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY Teknik Direktörü Fatih Terim, Antalya’daki TSYD seminerinde önemli konulara değinirken transferini istemediği Ronaldinho konusuna da açıklık getirdi. “Ronaldinho’nun futbol becerisine, sempatikliğine bir şey denemez. Ancak, G.Saray’a yük olacağını düşündüğüm için bu oyuncuyu istemedim” diyen Terim, şöyle devam etti: “Senede 6 milyon dolar, 3 sene garanti. 25-30 milyon dolarlık bir şeyin altına gireceğiz. Bu rakam G.Saray’a yük olur diye düşünüyorum. Ama olmayacak demek de değil. ‘Evet’ deme hakkım olduğu kadar ‘hayır’ deme hakkım da var.

Zaten herkes Maradona

Ronaldinho’nun konumundan başka bir şey. ‘Biz getirdik hoca istemedi’ gibi bir hava olursa iyi değil. Yaşı 32 imiş onlar önemli değil. Mesaj yağıyor devamlı, yüzlerce oyuncu var. Polonya, Afganistan... Zaten herkes Maradona. Transferde hatalar da olacak.

26 Ocak’ta tartışılacaktır

TFF diyor ki ‘Geldiğimiz bu noktada genel kurula gitmekle ben son durumu tartışmaya açıyorum.’  Futbolun tüm birleşenleri ‘26 Ocak’ta gelin tartışın’ diyor. O gün bu iş tartışılacaktır. Vereceği karar da Türk futbolunun yönünü değiştirecektir.

Play-off’u bize sormadılar

Play-off konusunda söylenene bağlı kalınmadı, kulüplerin isteğine göre karar verilmedi. Tartışılmasından yanaydım, olmadı. İftar yemeği diye çağrılan bir yemekte herkese kitapçık dağıtıldı ve bize ‘Play-off oynayacaksınız’ denildi.

İyi giden bir şeyi bozmam

Abdürrahim Albayrak’ın geçtiğimiz günlerde sezon başlamadan istifa edeceğim yönünde açıklamaları oldu. Florya’da güzel bir ortam var. İyi giderken iyi giden bir şeyi bozma becerisi bende yok. İyi gideni daha iyi etme çabam var.

Operasyon yapılmalıdır

Bir başkasının mutsuzluğu kimsenin mutluluğu olmamalıdır. Hepimizin sevgilisi olan futbolu kurtarma adına bir operasyon gerekiyor. Ocak’ta olmadı, Mayıs’ta olmadı.. Federasyon toplantısında herkes eteğindeki taşı dökmeli.

Benim de hatalarım olabilir

Ben ne başkanımla ne yöneticilerimle medya vasıtasıyla konuşmayı sevmiyorum. Fikir ayrılığı olabilir. Çok önemli bir problem olacağını sanmıyorum. Huzur büyük kulüplerde en önemli etkenlerden biridir. Benim de hatalarım olabilir.

Ankaragücü ne isterse yapardım

Ben Ankara’da çalışırken çok önemli bürokratlar vardı. Ankaragücü’nde şampiyonluğa oynayan bir takım kurmaya kadar gittik. Ankaragücü Ankara’da kıpırdadığı anda o stat full olur. Eğer boşta olsaydım şu an benden isterlerse yapardım.

SEMİNERDE NE DEDİLER?

Kulüpler her şeyi tff’den bekliyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, “Türk insanı her şeyi devletten, kulüpler de her şeyi federasyondan bekliyor” dedi. Genç futbolcu gelişimine çok önem verdiklerini vurgulayan Kafkas, kulüplerin de bu konuya önem vermesi gerektiğini söyledi. Tolunay Kafkas, Abdullah Avcı ve diğer ekip arkadaşlarıyla beraber Milli Takım’da, büyük işler yapacaklarını kaydetti.

Milli Takım’da iyi bir sinerji oluştu

A Milli Takım Teknik Direktör Yardımcısı Okan Buruk, “Milli Takım’da iyi bir sinerji oluştu” dedi. Türk futbolunun dibe vurduğu yorumlarına katılmadığını söyleyen Buruk, “Türkiye’de çok yetenekli futbolcular var. Tekrar birlikteliğimizi yakalayıp bu enerji ile 2014 Dünya Şampiyonası’na hazırlanmalıyız” yorumunu yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz