Gündem Haberleri

  Romney ikinci adamını seçti

  Hürriyet Planet
  11.08.2012 - 10:59 | Son Güncelleme:

  ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Mitt Romney, yardımcısı olarak Wisconsinli Senatör Paul Ryan'ı seçti.

  Romney, Virginia eyaletindeki Norfolk kentinde emekliye ayrılmış USS Wisconsin savaş gemisinde yaptığı konuşmada Ryan'ı yardımcısı olarak seçtiğini resmen açıkladı.

  Romney'nin konuşmasında yaptığı ufak bir hata da seyircileri güldürdü. Romney, Paul'ü kürsüye davet ederken, "Lütfen ABD'nin yeni başkan yardımcısını hep birikte karşılayalım" demek yerine "ABD'nin yeni başkanını karşılayalım" dedi.

  Hatasını fark eden Romney, durumu hemen düzeltti hatta bu durumu kendi avantajına bile kullandı.

  Romney, "Kamuoyu önündeki konuşmalarımda zaman zaman hatalar yaptığım bilinir ama bu adam [Ryan Paul] konusunda hata yapmadım" diye konuştu.

  Romney ikinci adamını seçti ‘MUSLUKÇU JOE’DAN SONRA ŞİMDİ DE ‘ÇELİKÇİ JOE’

  Böylece 6 Kasım tarihinde yapılacak seçimlerde Barack Obama-Joe Biden ikilisinin karşısına kimin çıkacağı konusundaki arayış sona erdi.

  Bütçe Komisyonu'nun başkanı olarak görev yapan 42 yaşındaki Ryan'ın ekonomik krizden hala kurtulamayan hükümete karşı Romney'in gücünü artırmasına yardımcı olması bekleniyor.

  Ryan, muhafazakar Cumhuriyetçiler tarafından çok sevilen bir isim. Bu kararın açıklanmasıyla muhafazakarların Romney’nin kampanyadaki ağırlığı ve enerjisi artacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı