Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Romney: Filistin’in amacı İsrail’i yok etmek

  Hürriyet Planet
  27 Ocak 2012 - 10:23Son Güncelleme : 27 Ocak 2012 - 10:23

  ABD’de bu yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin aday adaylarından olan Massachusetts eski Valisi Mitt Romney, İsrail-Filistin barış süreci hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

  Florida eyaletinde yapılacak önseçimler öncesinde CNN’in sponsorluğundaki canlı münazarada konuşan Romney, “Filistin’in Arap-İsrail çatışmasını sona erdirmek için iki devletli bir çözüm istemediğini, tersine İsrail’in yok edilmesini amaçladıklarını” söyledi.

   

  Temsilciler Meclisi eski Başkanı Newt Gingrich ile adaylık yarışını önde götüren Romney’e, “Cumhuriyetçiler henüz Filistin’i ve halkını bile yeterince tanımazken, Cumhuriyetçi yönetim Filistin ve İsrail’e nasıl barış getirebilir” sorusu yöneltildi.

   

  Romney, “İsrail iki devletli bir çözüm elde edilmesinden memnun olurdu. Ancak Filistin bunu istemiyor, onlar İsrail’i yok etmek istiyor” dedi. Romney, El Fetih ve Hamas’ın açıklamalarında olsun olmasın, İsraillilerin bir devlete sahip olmayı hak etmediklerine yönelik genel bir kanı bulunduğunu söyledi.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı