Romen kampları ve Alzheimr ölüme sürükledi

Birce BORA / LONDRA
15 Ağustos 2014 - 12:12Son Güncelleme : 15 Ağustos 2014 - 12:13

İngiltere’nin Hertfordshire bölgesindeki Pow Green köyünde 70’li yaşlarındaki bir çift evlerinin karşısına Romenler’in kamp kurmasını bir türlü engelleyemeyince çareyi intihar etmekte buldu.

Polis 71 yaşındaki emekli yönetici John Knott’un 70 yaşındaki Alzheimer hastası eşi Elizabeth’i ruhsatlı silahı ile vurduktan sonra aynı yöntemle intihar ettiğini açıkladı.

Knott çiftinin ölümü ile ilgili İngiliz basınına açıklamada bulunan bir aile dostları “Onlar Pow Green köyüne taşındıktan sonra hayatlarının geri kalanını burada huzur içinde geçireceklerine inanmışlardı. Ancak köye yerleşmelerinden sadece iki sene sonra evlerinin çevresinde Romenler için karavan parkları kurulmaya başladı ve bu durum onları çaresizliğe sürükledi. Elizabeth Knott Alzheimer hastasıydı ve sağlığı giderek kötüleşiyordu. John gelecekte karısına iyi bir şekilde bakamayacağından endişeleniyor endişeler ve evinin Romenler tarafından kuşatıldığına inanıyordu. Bütün bunlar bir araya gelince böyle acı biro lay yaşandı” dedi.

Yaşlı çiftin ölümleri ile ilgili başlatılan soruşturmayı yöneten West Marcia Polisi Dedektiflerinden Tim Powell konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında “ Biz bu olayda üçüncü bir kişinin rolü olduğuna inanmıyoruz ve herhangi bir şüpheli de aramıyoruz. John ve Elizabeth Knott’un yakınlarına başsağlığı diliyor ve çiftle ölümlerinden kısa süre önce iletişime geçen herkesi ifade vermek için polisi aramaya davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı