ANTALYA HABERLERİ

Romanya’dan Antalyalı Girişimciye Yatırım Çağrısı

IHA
03.09.2015 - 11:35Son Güncelleme :

ROMANYA KAMU HİZMETLERİ İŞVEREN ÖRGÜTÜ BAŞKANI FLORİAN DUDU, ZİYARETİN ANISI OLARAK ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ALİ ÇANDIR'A HEDİYE VERDİ

IHA

Romanya Arges Bölge Konseyi Başkanı Florian Tecau, Romanya Kamu Hizmetleri İşveren Örgütü (PSP) Başkanı Florian Dudu, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.
Romanya Arges Bölge Konseyi Başkanı Florian Tecau, Romanya Kamu Hizmetleri İşveren Örgütü (PSP) Başkanı Florian Dudu, Arges Bölge Konseyi Uluslararası İlişkiler Müdürü Roxana Stoenescu, Finans Direktörü Carmen Mocanu, Romanya Kamu Hizmetleri İşveren Örgütü Genel Sekreteri Cristian Marica, Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin İnce ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkan Danışmanı Adlıhan Dere ile birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti.
ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB Başkan Yardımcısı Halil Bülbül’ün de bulunduğu ziyarette, Ali Çandır konuk heyete Antalya Ticaret Borsası ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı’nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Tarımsal hasılanın yüzde 8’ini Antalya’nın oluşturduğunu, kışın yaş meyve ve sebzenin yüzde 80’inin Antalya’dan sağlandığını belirten Çandır, "Antalya her ne kadar turizm kenti olarak bilinse de tarımın da başkenti" dedi.
Romanya’nın küreselleşen dünyaya Türkiye’den sonra girdiğini ancak Avrupa Birliği üyeliğiyle öne geçtiğini belirten Çandır, “Son dönemde Romanya’dan ticaret ve teknoloji yatırımlarına ilişkin iyi haberler geliyor. Potansiyel olarak baktığımızda birbirimizi tamamlayan iki ülke olabiliriz. Umuyoruz yaptığımız bu görüşmeler iki ülke arasındaki işbirliğinin gelişmesine faydalı olur" dedi.
İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ
Romanya Arges Bölge Konseyi Başkanı Florian Tecau, Türkiye ili ticari ilişkilerin gelişmesinden yana olduklarını belirterek, ziyaretleri bu çerçevede sürdürdüklerini söyledi. Romanya Kamu Hizmetleri İşveren Örgütü Başkanı Florian Dudu da Romanya’da Türk girişimcinin yatırım yapabileceği pek çok alan olduğunu belirterek, Türk girişimcileri Romanya’ya davet etti.
Ali Çandır, ziyaretleri anısına Tecau ve Dudu’ya seramik kaftan, Romanya heyetine ise Antalya’nın yöresel lezzeti tavşan yüreği zeytin hediye etti. Tecau ve Dudu, konukseverliği nedeniyle Ali Çandır ve yönetimine teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Romanya’dan Antalyalı Girişimciye Yatırım Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Eylül 2015 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Romanya’dan Antalyalı Girişimciye Yatırım Çağrısı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:48
 • Yatsı
  20:02
Sayfa Başı