« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Romanya: 2 Belarus: 3

Voleybol 2011 Erkekler Avrupa Şampiyonası 2. Raund 2. tur üçüncü gün maçlarının ilkinde, grupta iddiası kalmayan Romanya ile Belarus karşılaştı. Belarus, Romanya'yı 3-2 yendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İtalya'nın Gioia del Colle kentindeki Palazzetto dello Sport salonunda oynanan mücadele, 121 dakika sürdü. Hırvatistan'dan Milan Rajkovic ve İspanya'dan Antonio Fernando Correa Benitez ikilisinin yönettiği karşılaşmada, Romanya ilk seti 25-19, ikinci seti de 25-18 alarak maçta 2-0 öne geçmesine karşın üçüncü ve dördüncü seti Belarus'a 25-16 ve 26-24'lük skorlarla kaybetti.

Final setine giden mücadelede gülen taraf, 17-15'lük skorla Belarus oldu. Bu sonuçla Belarus (E) Grubu'nu 9 puanla üçüncü, Romanya ise 6 puanla son sırada yer aldı. Her iki ekip de Avrupa Şampiyonası finallerine gitme umutlarını bir başka bahara erteledi.

Belarus, 2. turun dün oynanan karşılaşmasında Türkiye'yi de yenmeyi başarmış ve Ay-yıldızlıların liderlik hesabına ağır bir darbe yapmıştı.

İkinci turun bir diğer ve grup liderlini belirleyecek maçında ise ev sahibi İtalya ile Türkiye, TSİ 21.30'da karşı karşıya gelecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler