Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Romantik tatil

Dokuz günlük bayram tatilini fırsat bilip İstanbul’dan uzaklaşan çoğu sosyete mensubu, Göcek’i mesken tuttu.

Ve hemen hepsi soluğu Göcek’de demirli olan yatlarında aldı. Cem Hakko ile sevgilisi Ronit Gülcan da işte o gruba girenlerden... Ekim ayının Göcek’in en güzel zamanı olduğunu söyleyen Hakko ve Gülcan, günlerdir baş başa tatilin keyfini sürüyor.

Fethiye’ye gittiler

Milli basketbolcu İbrahim Kutluay’ın, dokuz günlük bayram tatilini eşi Demet Şener ve kızları İrem’le Fethiye Hillside’da geçirdiğini öğrendim. Onları Hillside’da görmedim ama tatil öncesi Demet Hanım’a Akmerkez’de rastladım. Yeni sezon alışverişine çıkmıştı... Kızı ve kendisi için poşetler dolusu alışveriş yapan Şener, eşini de unutmadı ve iki yeni kazakla ona sürpriz yaptı.

Yeni otomobile özel plaka

Cemiyet ve sanat dünyasının birçok ünlü isminin aksine, Ahu Tuğbay bayramda İstanbul’dan ayrılmadı. Kendisine geçtiğimiz gün Bebek’te rastladım. Aracını otopark görevlisine teslim etmiş, arkadaşlarıyla buluşmak üzere Kitchenette’e giriyordu. Tuğbay’ın ardından, gözüm bir de otomobiline takıldı. Ahu Hanım, yeni aldığı SLK 200 Mercedes’i için ad ve soyadının baş harflerinden oluşan özel bir plaka seçmişti.

Kız olacak hissediyorum

Mehmet-Roula Habbap çiftinin kızları Selin Özkaynak, doğum için geri sayıma başladı. Hamileliğinin altıncı ayını geride bırakan Özkaynak, şu sıralar Paris tatilinin tadını çıkarıyor. Anneanne adayı Roula Hanım’a gelince; o her fırsatta Nişantaşı’nda, torun için alışverişte! Bildiği, methini duyduğu tüm bebek mağazalarını gezen Habbap, şimdiden evine torunu için kıyafet ve oyuncak depolamaya başlamış. "Hissediyorum, torunum kız olacak" diyen Roula Hanım, aldığı hediyelerle Paris dönüşü kızına sürpriz yapacakmış.

Bodrum ağır basmış

Banu Can, birkaç gündür eşi Sabi Alfoso ve kızları Mira ile Bodrum’da... Tatil için önce Portekiz’i seçen, ardından fikir değiştirip İspanya planları yapmaya başlayan çift, sonunda Bodrum’da karar kılmış duyduğuma göre... Nedeni ise Banu Hanım’ın yazdan kalma günlerde Bodrum denizinin ve güneşinin tadını çıkarmak istemesiymiş.

Kopyası olacak

Ayça Dinçkök de bayram tatilini yurtdışında geçiren ünlülerden biriydi. Oğlu Kaplan ve kızı Mercan’la beraber Londra’ya giden Dinçkök’e, Atatürk Havalimanı’nda pasaport kontrolünden geçerken rastladım. Dikkatimi ilk çeken nokta ise kızı Mercan Sandıkçıoğlu’nun ona ne kadar benzediği oldu. Minik Mercan, büyüdüğünde annesinin kopyası olup çıkacak belli ki...

New York’ta buluşacaklar

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, bayram tatilini geçirmek üzere kızı Defne’yle birlikte New York’a gitti. Ferit Bey’in eşi Diana Hanım ise bu dokuz günü fırsat bilip, ailesini görmek üzere İsviçre’ye uçtu. Ama bu ayrılık fazla sürmeyecekmiş. Ailesiyle hasret gideren Diana Hanım, İsviçre’den New York’a uçarak eşi ve kızıyla buluşacakmış.

Bayramda yalnız kaldı

Ömer Malaz’ın eşi Alara Hanım da tatil için Londra’yı tercih edenlerden biriydi... Alara Malaz, İngiltere’ye kızıyla beraber gitti. Ömer Bey ise sahibi olduğu tersanede işlerin çok yoğun olmasından dolayı onlara eşlik edemedi ve bayramı yalnız geçirdi.

Sürpriz abladan geldi

Leyla Atalık, 55’inci yaşını geçtiğimiz hafta Teşvikiye’deki Covva adlı restoranda kutladı. Ablası Ela Soysal’ın organize ettiği ve tüm dostlarını bir araya getirdiği bu kutlama, Leyla Hanım için tam anlamıyla sürpriz oldu. Öğle yemeği için mekana girdiğinde 16 yakın dostunu karşısında bulan Atalık, "Ablam küçük sürprizlerle çevresindekileri mutlu etmeyi iyi bilir. Yine yapacağını yaptı, beni şaşırttı" dedi.

Berlin yolcuları

Ünlü mimar Erhan İşözen, dokuz günlük bayram tatilinde oğlu Han’la beraber Berlin’e gitti. Erhan Bey, Almanya’da yaşayan kardeşini ziyaret etmek amacıyla bu seyahate çıktığını, bayram tatilinin bunun için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Anne-kız günü

Özben Önal Yüksel’e geçtiğimiz gün Akmerkez’de rastladım. Kızı Lal’le beraber alışverişe çıkmıştı. Anne-kız bir süre mağazaları dolaştıktan sonra alışveriş merkezinin fast food katında yemek molası verdi. Ardından da sinema salonuna yönelip birlikte film izledi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI