AYDIN HABERLERİ

Roman Vatandaşlardan Kale’ye Teşekkür Ziyareti

IHA
24.02.2015 - 09:56Son Güncelleme :

İNCİRLİOVA HÜRRİYET VE KURTULUŞ MAHALLESİ’NDE İKAMET EDEN BAZI VATANDAŞLAR, BELEDİYE BAŞKANI GÜRŞAT KALE’NİN GÖREVE GELMESİYLE BİRLİKTE MAHALLEYE YAPILAN HİZMETLER İÇİN TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

IHA

İncirliova Hürriyet ve Kurtuluş Mahallesi’nde ikamet eden bazı vatandaşlar, Belediye Başkanı Gürşat Kale’nin göreve gelmesiyle birlikte mahalleye yapılan hizmetler için teşekkür ziyaretinde bulundu.
Her iki mahallede de Roman Vatandaşların yoğunlukta olduğunu ifade eden ziyaretçiler, “Özellikle seçim dönemlerinde belediye başkan adayları mahallelerimize çeşitli hizmetleri getireceklerine dair sözler veriyorlardı. Seçilmeleriyle birlikte verilen sözlerde unutulup gidiyordu. Siz ise seçim döneminde vermiş olduğunuz sözlerinizin birçoğunu şimdiden yerine getirdiniz. Özellikle Çadırkent’e ikamet eden vatandaşlarımızın sorununu çözüme kavuşturmanız, belediyeye işçi alımında Romen Vatandaşlarımızdan da tercih etmeniz. Her iki mahallemize yaptığınız çocuk oyun parkları çöp toplama ve çevre temizliği gibi bir çok konuda ayırım gözetmediğinizi bizlere gösterdiniz. Bundan dolayı da mahalle sakinleri adına size teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
Mahalle sakinlerinin kendisine yapmış olduğu ziyaretten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu kaydeden Başkan Kale ise “Göreve gelmeden önce de söylemiştim. Şimdi de söylüyorum, hiçbirimizin birbirimizden farkı yok. Güzel ülkemiz başta olmak üzere ilçemizdeki tüm vatandaşlarımızın eşit hizmet alması bizim temel düsturumuzdur” dedi
Yapılan ziyarete mahalle sakinlerinin yanı sıra Kurtuluş Mahalle Muhtarı Ünal Dirik ile İstasyon Üstü Cami İmam Hatibi Nedim Üstün de katıldı..
“ÇOK AMAÇLI TESİS İSTEDİLER”
Hürriyet ve Kurtuluş Mahallesi’ni birbirinden ayıran Şehit Er Neşet Sarıkaya Caddesi üzerinde bulunan Mülkiyeti İncirliova Belediyesi’ne ait olan yaklaşık 3 dönüm arazinin değerlendirilmesini talep eden mahalle sakinlerine Başkan Kale’den olur yanıtı geldi.
Eski hayvan pazarı olarak da bilinen alan üzerinde proje hazırlıklarının bulunduğunu ifade eden Başkan Kale, mahalle sakinlerinden gelecek talepler doğrultusunda projeyi çok amaçlı bir hale getirebileceklerini sözünü verdi.
Başkan Kale’nin sözü üzerine ziyarete katılan vatandaşlar, “Kültür sanat faaliyetlerinin yürütülebileceği bir tesisle birlikte çeşitli iş kollarını içinde barındıracak bir tesisin oluşturulmasını arzu ederdik . Aynı şekilde burada çocuk oyun parkları ve çeşitli sohbet toplantıların yanı sıra özel günlerde kullanabileceğimiz Kültür Sanat Evi’nin de oluşturulmasını her iki mahallemize de katkı sağlayacaktır” demesiyle Başkan Kale, “Karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak sizlerin isteklerini de dikkate alarak bu alan üzerinde projelendirme yapacağız” dedi.
KALE’DEN SOHBET EVİNE DESTEK
Kurtuluş Mahallesi’nde ikamet eden hayırsever bir vatandaşın kendilerine bir ev tahsis ettiğini ve mahalle sakinlerinin zaman zaman burada bir araya gelerek dini sohbetler ile çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunduklarını dile getiren ziyeretçiler, söz konusu evin bakım, onarım, fiziki araç ve gereçlere ihtiyaç duyduklarını dile getirmesi üzerine Başkan Kale; “Size lazım olan araç gereçlere ilişkin elimizden ne geliyorsa yapacağım. Ayrıca söz konusu Sohbet evinizi önümüzdeki aylarda yapacağımız çok amaçlı tesis içerisine de dahil ederek daha modern bir salon oluşturacağım” diyerek her konuda yardımcı olacağının sözünü verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Roman Vatandaşlardan Kale’ye Teşekkür Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 09 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Roman Vatandaşlardan Kale’ye Teşekkür Ziyareti haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı