Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Roma'da aşk başkadır

  Hürriyet Haber
  01 Mayıs 2010 - 12:12Son Güncelleme : 01 Mayıs 2010 - 12:04

  Sinemaseverler bu hafta 6 yeni film izleme imkanı bulacak.

  /images/100/0x0/55eb44b9f018fbb8f8b636e0PARLAK YILDIZ

  Yönetmenliğini Jane Campion'un yaptığı senaryosunu da Jane Campion'un kaleme aldığı “Parlak Yıldız/Bright Star” filminde, Ben Whishaw, Abbie Cornish, Kerry Fox ve Paul Schneider rol aldı.

  Altın Palmiye sahibi tek kadın yönetmen olarak anılan Oscarlı yönetmen Jane Campion'ın yeni filmi BRIGHT STAR, yönetmenin en iyi filmi olmaya da aday gösteriliyor. 25 yıllık hayatına 3 şiir kitabı sığdırmayı başarmış olan ve veremden ölen ünlü İngiliz şair John Keats’in yaşamının son yıllarını ve bu esnada moda öğrencisi Fanny Brawne'la yaşadığı aşkı anlatan film 2009 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye adayı oldu.

  FİLMİN İL İL SEANSLARI VE FRAGMANI

  /images/100/0x0/55eb44b9f018fbb8f8b636e2BENİ UNUTMA

  Yönetmenliğini Allen Coulter'ın yaptığı senaryosunu Will Fetters'ın kaleme aldığı “Beni Hatırla/Remember Me” filminde, Robert Pattinson, Carol Cuddy, Trevor Engelson ve Nick Osborne rol aldı.

  Müziği Marcelo Zarvos tarafından yapılan filmde, kardeşinin intihar ederek ölmesi üzerine, annesiyle babasının ilişkilerinin kopması nedeniyle zor anlar yaşayan Tyler ile annesinin cinayetine tanık olmuş bir genç kız olan Ally'nin bir noktada yollarının kesişmesini konu ediyor.

   FİLMİN İL İL SEANSLARI VE FRAGMANI

   

  /images/100/0x0/55eb44b9f018fbb8f8b636e4BEYAZ BANT

  Michael Haneke'nin yönettiği ve Christian Friedel, Leonie Benesch, Ulrich Tukur ile Ursina Lardi'nun oynadığı “Beyaz Bant/Das Weisse Band-The White Ribbon”, sırlar, kötü niyet, entrika ve aile kavgalarıyla örülü bir öyküyü barındırıyor.

  Yönetmenin, “Mutlak değerlerle kurulmuş sistemler terörizme yol açar” teziyle yola çıktığı film, Birinci Dünya Savaşı öncesinde 1913-14 yıllarında Almanya'nın kuzeyinde Protestan bir köyde olan biteni izliyor ve öğretmenin yönettiği koroyu, korodaki çocukları, onların ailelerini yani baronu, kahyayı, papazı, doktoru, ebeyi ve çiftçileri gözlüyor. Tuhaf kazalar, sonunda bir tür ceza ayinine dönüşüyor.

  FİLMİN İL İL SEANSLARI VE FRAGMANI

   

  /images/100/0x0/55eb44b9f018fbb8f8b636e6“KİMİN KOMPLOSU?”

  Paul Greengrass'ın yönettiği ve Matt Damon, Greg Kinnear, Amy Ryan ile Brendan Gleeson'un oynadığı “Yeşil Bölge/Green Zone” filminde, bir askerin istikrarsız bir ülkede meydana gelen komployu ortaya çıkarmak için verdiği mücadele anlatılıyor.

  Gerilim ve aksiyon sahneleriyle dikkat çeken filmin konusu özetle şöyle:

  “Çavuş Roy Miller ve ekibi, Irak çölünde depolandığından kuşkulanılan kitle imha silahlarını bulmak üzere görevlendirilir ve ölümcül kimyevi maddelerin peşine düşerler. Ancak bunun yerine, görevlerinin amacını taban tabana değiştirecek bir örtbas olayı ile karşılaşırlar. Farklı amaçları olan ajanlarca çevrilmiş olan Miller, bölgede savaşı tırmandıracak yanıtlara ulaşmak zorundadır.”

  FİLMİN İL İL SEANSLARI VE FRAGMANI

   

  ROMA'DA AŞK BAŞKADIR

  /images/100/0x0/55eb44b9f018fbb8f8b636e8Mark Steven Johnson'un yönettiği ve Kristen Bell, Josh Duhamel, Danny DeVito ile Jon Heder'ın oynadığı “Aşk Çeşmesi/When in Rome”, romantik film sevenleri sinemalara çekecek.

  Aşk çeşmesine atılan paraları topladığı için bir lanetin içinde kalan Beth'in bu lanetten kurtulma mücadelesini komik bir dille anlatan filmin konusu şöyle:

  “Aşkta hayal kırıklığına uğrayan Beth, ablasının düğününe katılmak için Roma'ya gittiğinde Aşk Çeşmesi'ndeki sihirli paraları toplar ve o paraları oraya atmış olan dört erkeğin çekim merkezine girer. Sosis tüccarı Al, sokak sihirbazı Lance, sevgi dolu ressam Antonio ve fotomodel Gale artık onun peşindedir. Beth taliplerinden kurtulmaya çalışırken Nick adlı yakışıklı bir gazeteciyle tanışır.”

  FİLMİN İL İL SEANSLARI VE FRAGMANI

   

  DÜNYANIN SONU

  /images/100/0x0/55eb44b9f018fbb8f8b636eaScott Stewart'in yönettiği ve Paul Bettany, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki ile Charles S. Dutton'un oynadığı “Kıyamet Melekleri/Egion” çarpıcı ölçüde özgün ve dehşet verici bir kıyamet vizyonu sunuyor.

  Mojave Çölü'ndeki köhne bir lokantanın, mekan olduğu filmin konusu şöyle:

  “Yol üstü lokantasında garson Charlie, müşterilere servis yapmaktadır. Televizyon yayını ve telefonlar kesilince grup, dış dünyayla irtibatını kaybeder. O sırada lokantaya gelen yaşlı bir kadın iğrenç şeyler söylemeye başlar. İnsanlıktan geriye kalan az sayıdaki kişi için dünya kabusa dönüşmek üzeredir. Taze kurban arayışındaki çılgın katiller lokantaya gelirler.”

   FİLMİN İL İL SEANSLARI VE FRAGMANI

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı