« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Roma Yolu'nda gösteri maçı yapıldı

Tarsus Tenis Kulübü tarafından bu yıl 2'ncisi gerçekleştirilen “Tarsus CUP ITF Future” tenis turnuvasına katılan yabancı sporcular, 2 bin 300 yıllık tarihi Roma Yolu'nda gösteri maçı yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, gösteri maçları nedeniyle düzenlenen  törende yaptığı konuşmada, Uluslararası Tenis Turnuvası ile Tarsus'un adının tüm  dünyada bir kez daha duyurulduğunu söyledi.
       
Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise dünyanın en eski yerleşim  yerlerinden olan Tarsus'un bir dünya kenti olduğunu, gösteri maçı yapılan Tenis  Turnuvasına katılan tüm sporculara başarı dileğinde bulundu.

Kocamaz, tarihi bir mekanda tenis yapmanın bir ayrıcalık olduğunu  belirterek, “Çeşitli medeniyetlere ev sahibi yapmış olan Tarsus'un, uluslararası  bir sportif yarışmaya ev sahibi yapması çok önemli. Spor, barış ve kardeşlik  demektir. Sporun olduğu yerde kavga ve olumsuzluklar olmaz” dedi.

Tarsus Tenis Kulübü başkanı Ali Cerrahoğlu ise Tarsus'un tarihi dokusunu  yansıtan bir mekanda gösteri maçı yapılmasının çok önemli olduğunu bildirerek,  “Tarih ile tenisi Tarsus'ta buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Gösteri maçı öncesinde konuşan yabancı tenisçiler ise tarihi bir mekanda  ilk kez böyle bir gösteri maçı yaptıklarını belirterek, maçlara gösterilen  ilgiden memnunluk duyduklarını söylediler.

Konuşmaların ardından Kaymakam Orhan Şefik Güldibi, CHP Mersin  Milletvekili Vahap Seçer, Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile turnuvaya  katılan tenisçilerden ABD'li John Valenti, Andrew Dzulynsky, İrlandalı Daniel
 Glancy,  Alman Alexander Hilbcbrict ile Fransız John Thivolle arasında gösteri
 maçı yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler