MERSİN HABERLERİ

ROFİFE ödülleri sahiplerini buldu

DHA
26.03.2017 - 17:06Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Büyükşehir Belediyesi'nin ana sponsorluğunu yaptığı Mersin ve Akdeniz Rotary Kulüpleri 9'uncu Uluslararası Rotary Kısa Fİlm Festivali (ROFİFE) Gala ve Ödül Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu.
Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, Türkiye'nin Brezilya Büyükelçisi Ali Kaya Savut, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Rotary Bölge Guvernörü Güner İnci, Mersin Rofife Organizasyon Komite Başkanı Serhan Antalyalı, Rotary Kulübü Başkanı Cem Bucuge, Akdeniz Rotary Kulübü Başkanı Neslihan Uslu, geçmiş dönem bürokratlar ile yabancı misyon üyelerinin yanı sıra Rotary Kulübü üyeleri katıldı.
Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocmaz, 23 yıllık belediyecilik tecrübesi ile gerçek başarının tanımını yaparak, ''Frank Kapra'nın, 'Ben, aktör ağladığında dram olduğunu düşünüyordum. Oysa izleyici ağladığında dram oluyor' sözünden yola çıkarak bir de itirafta bulunmak istiyorum. 20 yıllık Tarsus Belediye Başkanlığımın ilk yıllarında, 'Eğer bir Belediye Başkanı ve personeli gece gündüz çalışırsa, alın teri ve göz nuru dökerse başarılı olmuş sayılır' diye düşünürdüm. Çalışanlarımızın azmini gördükçe mutlu olurdum. Zamanla çok çalışmaya olan inancımı elbette kaybetmedim; ancak gerçek başarı yolunun halkın yüzünde oluşacak tebessümden geçtiğini de çok geçmeden anladım'' dedi.
Yarışmada dereceye giren eser sahiplerini tebrik eden Başkan Kocamaz’a katkılarından dolayı Rotary Bölge Guvernörü Güner İnci tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Gecede 703 filmin katıldığı ve kent jürilerinin seçimleriyle dereceye giren kısa filmler ödüllendirildi. 

MERSİN, (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden ROFİFE ödülleri sahiplerini buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2017 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ROFİFE ödülleri sahiplerini buldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı