« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Roebrto Carlos'tan anlamlı davranış

Hollanda'da yatağa ve solunum makinesine mahkum olarak yaşam mücadelesi veren gurbetçi Onur Keçeci'nin (18) ilk isteği gerçekleşti.

FATİH ÖZYAR - LAHEY / DHA
SON GÜNCELLEME

Koyu Fenerbahçe taraftarı olan Onur Keçeci'nin sesine kulak veren dünyaca ünlü Fenerbahçeli futbolcu Roberto Carlos, İngilizce olarak, "Onur'a sevgilerle" yazısını yazıp imzaladığı Sarı-lacivertli Fenerbahçe formasını Onur Keçeciye gönderdi.

Hollanda Fenerbahçeliler Derneği girişimiyle olaydan haberdar olduğunu söyleyen Roberto Carlos, "Onur'un bir kaza sonrası yatağa ve solunum makinesine mahkum oluşunu dernek yöneticilerinden duydum, çok duygulandım" diyerek Onur'un ilk isteğini yerine getirmesinden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Roberto Carlos'un imzaladığı 'Onur' yazılı 9 numaralı Fenerbahçe forması ile Fenerbahçe kaşkolü, şapkası ve taraftar kartını Lahey kentindeki gurbetçi ailenin evinde Onur'a teslim eden Hollanda Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Seçkin Kaya (başkan), Ahmet Kızıltepe (bşk. Yardımcısı) ve Mustafa Orhan, "Gerçekten burada çok duygusal anlar yaşadık. Onur'un mutlu olduğunu görmek bizleri de mutlu etmiştir" diyerek gurbetçi Onur'un ikinci isteği olan Fenerbahçe-Galatasaray maçını İstanbul da izleyebilmek için gereken çalışmaların Hollanda Fenerbahçeliler Derneği tarafından yapacağı sözünü Keçeci ailesine verdiler.

2001 yılında 11 yaşındayken ailesi ile birlikte gittiği yaz tatilinde memleketi Karadeniz'in incisi Tirebolu'da Çanakçı Belediye Başkanının makam aracının altında kalarak trafik kazazı geçiren ve o tarihten beri bir ayağını, konuşma yeteneğini kayıp edip hiçbir vücut organını hareket ettiremeyerek, solunum cihazına bağlı olarak Hollanda'da örnek bir yaşam mücadelesi veren Onur Keçeci, aldığı anlam dolu hediye sonrasında, ünlü futbolcu Roberto Carlos'a teşekkür ederek, yaşadığı bu anı ömür boyu unutamayacağını söyledi.

Amerika'dan ısmarlanan özel cihazla yazabilen, sanal alemde dolaşabilen, arkadaşlarıyla chatleşebilen ve anne Melahat Keçeci'nin geliştirdiği özel bir alfabetle iletişim kurabilen Onur Kececi, kısa süre önce Hollanda'da Orta ve Lise Dengi Okulları Bitirme Sınavı'na (Eindexamen) girerek başarılı olmuştu. Türkçe, İngilizce, Hollandaca, Almanca ve Fransızca yabancı dillerini bilen gurbetçi Onur, verdiği hayat mücadelesiyle Hollanda'da ayakta alkışlanıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.