Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rodman, Kim'le kanka oldu

  AA
  07.09.2013 - 17:49 | Son Güncelleme: 07.09.2013 - 17:49

  Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) eski yıldızlarından Dennis Rodman, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile kısa süre içinde ikinci kez görüştü.

  Kuzey Kore'ye beş günlük ziyarette bulunan Rodman, görüşmenin olumlu bir havada geçtiğini belirterek, Kim'in, Kuzey Kore ile ABD arasındaki mevcut sorunların çözümü noktasında bir şeyleri değiştirme iradesini göstermek istediğini belirtti.

  Genç liderle görüşmesinin kendisini cesaretlendirdiğini ifade eden Rodman, ülkesine döndüğünde insanlara Kuzey Kore hakkında çok olumlu bilgiler söyleyeceğini kaydetti.

  Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA ise Kim ile Rodman'ın görüşmesinin samimi bir ortamda yapıldığını belirterek, Kuzey Kore'nin genç liderinin basketbol yıldızının onuruna akşam yemeği verdiği ve basketbol maçı izledikleri ifade edildi.

  Basketbol hayranı olan Kim, şubat ayında spora teşvik ve film yapımı için ülkesine gelen Rodman ile ilk kez bir araya gelmişti. Görüşme, "basketbol diplomasisi"nin ülkeler arası işbirliğinde katkı sunacağı ihtimalini doğurmuştu.

  Rodman, ziyaretinin amacının, Kuzey Kore'nin, hükümeti devirmeye çalışmaktan suçlu bularak hapis cezasına mahkum ettiği ABD vatandaşı Kenneth Bae'nin serbest bırakılmasına yönelik olmadığını belirtmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı